در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین مطرح شد؛

پیش بینی قیمت طلا با تکیه بر سقوط اونس جهانی/ بروز چند اتفاق بی‌سابقه در بازار امروز

نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران از کاهش شدید قیمت‌ها در بازار طلا خبر داد و گفت: در راستای این روند نزولی بهای سکه نسبت به هفته گذشته یک میلیون و ۱۰۰هزار تومان ارزان‌تر شده است.

اقتصاد آنلاین - فاطمه اکبرخانی؛ محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین با اشاره به ادامه روند نزولی قیمت‌ها در بازار طلا اظهار کرد: با کاهش تنش‌های سیاسی در آمریکا و کوچ سرمایه‌ها از بازار طلا به بازار سرمایه و ارز‌های دیجیتال، ارزش اونس جهانی نسبت به هفته گذشته ۱۰۵دلار کاهش یافته که اتفاق بی‌سابقه‌ای بوده، ضمن اینکه در بازار ارز هم شاهد افت نرخ دلار و یورو هستیم که این دو، عامل کاهش قیمت طلا و سکه بوده است.

کشتی‌آرای اضافه کرد: این کاهش قیمت درحالی رخ داده که تقاضا برای خرید طلا و سکه تغییر نکرده و درمقابل تعداد فروشندگان افزایش یافته و باعث شده حباب سکه به پایین‌ترین رقم یکسال گذشته یعنی ۲۸۰هزار تومان برسد.

به گفته این فعال بازار طلا، بهای سکه نسبت به اوج قیمت‌های هفته گذشته حدود یک میلیون و ۱۰۰هزار و طلا ۷۰هزار تومان ارزان‌تر شده که با ادامه روند نزولی اونس جهانی و نرخ ارز، پیش‌بینی می‌شود که قیمت طلا و سکه نیز همچنان کاهش یابد.

سکه در آستانه بازگشت به کانال ۱۰میلیون

کشتی‌آرای با تشریح قیمت‌های امروز بیان کرد: در ساعت (۱۳:۳۰) معاملات امروز شنبه ۲۰دی ماه، قیمت هر قطعه سکه طرح امامی به ۱۱میلیون و ۱۸۰هزار و سکه طرح قدیم به ۱۱میلیون تومان رسیده که همین کاهش فاصله قیمت دو سکه، یکی دیگر از اتفاقات کم‌سابقه در بازار طلای امروز بوده است.

او در ادامه گفت: نیم سکه با قیمت شش میلیون، ربع سکه چهار میلیون و سکه یک گرمی دو میلیون و ۳۰۰هزار تومان معامله می‌شود؛ ضمن اینکه قیمت هر مثقال طلا به چهار میلیون و ۷۶۵هزار و هر گرم طلای ۱۸عیار به یک میلیون و ۱۰۲هزار تومان کاهش یافت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر