کاهش تقاضا برای دلار؛

ارزش جهانی دلار به کمترین میزان در دو سال و نیم گذشته رسید

از آنجا که روند سریع توزیع ویروس کرونا ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاران را بالا برده است، تقاضا برای دلار آمریکا کاهش یافت و ارزش آن به کمترین میزان در دو سال و نیم گذشته رسیده است.

به گزارش بلومبرگ، مقامات آمریکایی اعلام کردند که احتمالا توزیع واکسن کرونا در این کشور طی کمتر از سه هفته آغاز خواهد شد. این امر باعث شد تا ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاران افزایش یافته و به سمت دارایی‌های با ریسک بیشتر و احتمالا بازدهی بالاتر بروند و در نتیجه از دلار فاصله بگیرند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، شاخص ارزش دلار بلومبرگ در معاملات اخیر 0.2 درصد کاهش یافته و به کمترین میزان از آوریل سال 2018 تاکنون رسیده است. در بازارهای آسیایی دلار نیوزیلند، پوند انگلیس و کرون نروژ بیشترین رشد را در برابر دلار ثبت کردند.

رودریگو کاتریل، کارشناس حوزه ارزی بانک ملی استرالیا در سیدنی می‌گوید: اخبار مربوط به واکسن کرونا در حال تقویت امیدها نسبت به بهبود زودتر اقتصاد جهانی و در مسیر خود شاهد کاهش تقاضا برای دلار است.

از ماه مارس تاکنون ارزش دلار 11 درصد کاهش یافته است؛ چراکه سرمایه‌گذاران روز به روز نسبت به تبعات مثبت تولید واکسن و بهبود اوضاع اقتصاد جهانی امیدوارتر می‌شوند. اخیراً بانک مورگان استنلی توصیه کرده که سرمایه‌داران دلارهای خود را فروخته و به سهام تبدیل کنند.

بانک گلدمن ساکس نیز ترجیح داده تا از دلار به سمت ارزهای دیگر نظیر پزو مکزیک یا رند آفریقای جنوبی برود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر