تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

محکومیت معلمی که یک دانش‌آموز را کتک زد

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی از پیگیری و برخورد قانونی وقضایی با ضرب و شتم یک دانش‌آموز در شهرستان اشنویه خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، ناصر عتباتی درباره پیگیری خشونت و بدرفتاری نسبت به یک دانش آموز در یکی از مدارس اشنویه بیان کرد: در پی اطلاع از برخورد فیزیکی یک معلم با یک دانش‌آموز و ایراد جراحت از ناحیه سر به وی، دستور پیگرد قانونی در سریع‌ترین زمان ممکن به دادستانی اشنویه داده شد و این دادسرا اقدامات لازم را برای پیگیری موضوع انجام داد.

وی افزود: بعد از تحقیقات لازم، پرونده منتهی به صدور حکم شد.

رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی با بیان اینکه شاکی خصوصی در این پرونده رضایت داد، گفت: به لحاظ جنبه خصوصی پرونده، حکم پرداخت دیه موقوفی تعقیب صادر شد و در خصوص جنبه عمومی پرونده با لحاظ قانون حمایت از کودکان و نوجوانان حکم حبس صادر شد ولی به دلیل گذشت شاکی و معلم‌بودن متهم، حکم حبس به ارائه خدمات عمومی رایگان در حوزه آموزش تبدیل شد.

عتباتی با بیان اینکه نهاد‌های آموزشی باید الگوی اخلاق و رفتار حسنه و اسلامی باشند و به دانش‌آموزان کنترل خشم و مهارت‌های رفتاری و صبر را بیاموزند، بیان کرد: رفتار‌های ناشایست و خارج از ضوابط به هیچ وجه پذیرفته نیست و با عاملان چنین رفتار‌هایی وفق قوانین برخورد می‌شود.

منبع: میزان
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها