تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

حبس و شکنجه عجیب پیرمرد به‌ دلیل حاتم بخشی

سه پسر پیرمرد وقتی دیدند او اموال و دارایی اش را به افراد ناشناس می‌ بخشد، پدرشان را در خانه زندانی کرده و اموال او را به نام خود کردند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از جام جم،  سه پسر جوان با شکایت پدرشان دستگیر شدند. روز‌های پایانی هفته گذشته مرد ۶۶‌ساله‌ای با حضور در شعبه ششم بازپرسی دادسرای جنایی تهران از سه پسر جوانش به اتهام آدم‌ربایی، شکنجه و تصاحب اموالش شکایت کرد.  

با دستور قضایی پرونده به پلیس آگاهی تهران ارسال شد و شاکی در جریان تحقیقات گفت: من و همسرم در یکی از محله‌های تهران  زندگی می‌کنیم. مدتی بود که سه پسرم از من می‌خواستند تا اموالم را به نام آنها ثبت کنم و سهم ارث آنها را بدهم. سر همین موضوع با آنها درگیری و اختلاف داشتم. وقتی فهمیدند اموال را تا زمانی که زنده‌ام به آنها نمی‌دهم، مرا کتک زده و از خانه بیرون انداختند. به‌ناچار مدتی در خانه اقوام و دوستان ماندم. از پسرانم شکایت کردم که روز جلسه دادگاه سراغم آمدند و مرا ربوده و به خانه‌ام بردند.

در آنجا مرا کتک زدند، شکنجه‌ام دادند و با طناب بستند و به زور مجبورم کردند اسناد و مدارکی را امضا کنم. یک هفته در شکنجه‌گاه بچه‌هایم بودم. عمویم چند بار به خانه‌ام زنگ زده و وقتی مرا پیدا نکرد، از پلیس کمک خواست که آنها آمدند و مرا با دست و پای بسته در خانه یافته و نجاتم دادند. اکنون از سه پسرم شکایت دارم.   این در حالی بود که ماموران وقتی به محل حادثه رفتند و دوربین‌های مداربسته را بازبینی کردند معلوم شد شاکی درست می‌گوید و به زور و با دست و پای بسته به آنجا منتقل شده و همسایه‌ها نیز گفته‌هایش را تایید کردند.  سه پسر این مرد به پلیس آگاهی احضار شده و مورد تحقیقات قرار گرفتند.

یکی از آنها در جریان تحقیقات گفت: پدرمان بیمار است و گاهی فراموشی سراغش می‌آید و نمی‌تواند تصمیم‌های درست بگیرد. مدتی است او اموال و دارایی‌اش را به افراد مختلف می‌بخشد و خانواده را دچار دردسر کرده‌است. او را به پزشکی قانونی بردیم تا محجوریت او مشخص شود. او نمی‌تواند به‌درستی فکر کند، تصمیم بگیرد و نظارت درستی بر اموالش داشته باشد و حاتم‌بخشی می‌کند. اموالش را به افرادی که حتی نمی‌شناسد می‌دهد. ما او را در خانه محبوس نکرده و شکنجه‌اش ندادیم و خودش با این شکایت دروغین ما را به دردسر انداخته است. 

محمدرضا صاحب‌جمعی، بازپرس شعبه ششم دادسرای جنایی تهران در این باره به جام‌جم گفت: برای سه پسرجوان قرار قانونی صادر شده و تحقیقات از آنها که منکر شکنجه و حبس غیرقانونی پدرشان و تصاحب اموال وی هستند ادامه دارد.

منبع: جام جم
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها