کد خبر 583442
نماینده قوه قضاییه در سازمان اموال تملیکی؛

امیدواریم ۱۰ حراجی تا پایان سال برگزار کنیم

نماینده قوه قضاییه در سازمان اموال تملیکی گفت: نخستین جلسه مزایده اموال تملیکی بعد از دو سال وقفه به صورت حضوری برگزار شد و امیدواریم تا پایان سال ۱۰ مزایده دیگر را به همین صورت برگزار کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین، رسولی فاضل در تشریح جزییات نخستین مزایده حضوری سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در سال ۱۴۰۰ گفت: با تاکیدی که جهت تعیین تکلیف اموال تملیکی صورت گرفت، امروز نخستین جلسه مزایده بعد از دو سال وقفه به صورت حضوری و تحت عنوان حراج برگزار شد.

وی ادامه داد: در این حراج حضوری، سازمان اموال تملیکی حدود ۳۰۰ پارتی را به حراج گذاشت که طبق ارزیابی‌های بنده حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد این پارتی‌ها به فروش رفته است.

رسولی در خصوص نوع کالا‌ها نیز بیان کرد: ۱۱ استان در این مزایده حضوری شرکت کردند و در هر پارتی که استان‌ها بسته بودند کالا‌ها متنوع بود؛ قطعات خودرویی و قطعات صنعتی از جمله اقلامی بود که در این مزایده به فروش رفت.

وی اظهار کرد: افراد حقیقی هم در این مزایده شرکت کردند و الحمدلله رقابت خوبی نیز ایجاد شد؛ در این مزایده حضوری شاهد بودم پارتی که ۲۰۸ میلیارد قیمت گذاشته شده بود ۳۵۵ میلیارد به فروش رفت.

نماینده قوه قضاییه در سازمان‌اموال تملیکی با اشاره به اینکه متاسفانه ما بحث حراج حضوری را نداشتیم، گفت: امیدواریم که تا پایان سال طبق زمان‌بندی که انجام شده است بتوانیم ۱۰ جلسه دیگر حراج حضوری را برگزار کنیم.

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر حراج حضوری، برنامه مزایده الکترونیک را هم مدنظر داریم که ان‌شاءالله اولین مزایده الکترونیک بعد از دستورات ریاست محترم قوه قضاییه که امروز استارت آن زده شده است تا یک هفته آینده برگزار شود و کسانی که می‌خواهند در این مزایده شرکت کنند می‌توانند از کالا بازدید و در مزایده قیمت بگذارند.

رسولی ابراز امیدواری کرد که سازمان اموال تملیکی نسبت به اطلاع‌رسانی عمومی، برنامه جدی‌تری داشته باشد و افزود: شاهد هستیم مقداری محدودیت در اطلاع‌رسانی وجود دارد و بازدید از کالا هم زمان کمی داشت که این موضوع را به همکارانمان در سازمان اموال تملیکی متذکر شدیم تا مهلت بیشتری را برای بازدید کالا‌ها برای خریداران در نظر بگیرند و شاهد اتفاقات بهتری باشیم.

نماینده قوه قضاییه در سازمان اموال تملیکی اظهار کرد: الحمدلله شاهد این هستیم که بعد از دیدار ریاست محترم قوه قضاییه از انبار‌های سازمان اموال تملیکی، شتاب خوبی در جهت تعیین تکلیف کالا نسبت به گذشته داشتیم که ان‌شاءالله این روند بهتر هم خواهد شد.

ارسال نظر