کد خبر 578280

تعقیب قضایی یکی از مدیران سابق سازمان اموال تملیکی

در پی نابسمانی و تضییع بیت المال در اموال سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان آذربایجان غربی، مدیرکل وقت اموال تملیکی این استان تحت تعقیب قرار گرفت.

به گزارش اقتصادآنلاین، ناصر عتباتی رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی با اشاره به وضعیت نامناسب انبار‌های سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، از تشکیل پرونده‌ای در این زمینه خبر داد و بیان کرد: در پی نابسمانی اموال سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان و ترک فعل‌هایی که در جهت عدم تعیین تکلیف کالا‌های موجود در انبار‌های استان اتفاق افتاده و حتی یک مورد هم آتش‌سوزی صورت گرفته بود، موضوع به سازمان بازرسی محول شد.

وی افزود: این سازمان گزارش مفصلی از وضعیت انبار‌های سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در گذشته ارائه کرد و این موضوع به لحاظ سهل‌انگاری و اقداماتی که موجب تضییع اموال قابل توجهی شده بود رسیدگی و پرونده کیفری تشکیل شد. پس از تشکیل پرونده مدیرکل وقت اموال تملیکی استان آذربایجان غربی تحت تعقیب قرار گرفت و با صدور قرار وثیقه به زندان معرفی شد.

رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی تصریح کرد: تعیین تکلیف اموال با نظارت دادستانی مرکز استان از یک ماه پیش شروع و درصد قابل توجهی با دستورات قضایی تعیین تکلیف شده‌ است.

عتباتی همچنین با توجه به وضع موجود از تعیین قاضی ویژه در گمرک بازرگان خبر داد.

ارسال نظر