کد خبر 573417

تاکید معاون دادستان تهران بر لزوم ترویج فرهنگ کنترل خشم

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران بر لزوم ترویج فرهنگ کنترل خشم به‌منظور پیشگیری از آثار مخرب آن تاکید کرد و از حضور هنرمندان و افراد سرشناس و معروف برای شرکت در جلسات بخشش و صلح و سازش در پرونده‌هایی که منجر به قتل شده است، استقبال کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، جلسه‌ای با حضور محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران، گروه یاران صلح دادسرای امور جنایی و جمعی از ورزشکاران، پیشکسوتان و هنرمدان به‌منظور بررسی راهکارهای توسعه فرهنگ گذشت و صلح و سازش برگزار شد.

شهریاری در این نشست ضمن استقبال از حضور هنرمندان و افراد سرشناس و معروف برای شرکت در جلسات بخشش و صلح و سازش در پرونده‌هایی که منجر به قتل شده است، گفت: علاوه بر کمک این افراد در گرفتن رضایت و بخشش از اولیای دم، با توجه به موقعیت اجتماعی آن‌ها، می‌خواهیم که در جهت ترویج فرهنگ بخشش و کنترل خشونت و خشم اقدام کنند.

معاون دادستان تهران خاطرنشان کرد: زمانی که فردی به قتل می‌رسد، هم خانواده مقتول و هم خانواده متهم درگیر می‌شوند؛ با ترویج و گسترش فرهنگ کنترل خشم، از تمام این مسائل پیشگیری به‌عمل می‌آید و انتظار است که دولت‌ها و نهاد‌های دیگر نیز در این امر اقدام کنند.

در ادامه این نشست، سایر حاضرین نیز با تاکید بر لزوم گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه، از آمادگی خود برای هر گونه مساعدت به‌منظور ترویج فرهنگ گذشت خبر دادند.

محمدرضا طالقانی پیشکسوت کشتی، بهمن دان بازیگر سینما و تلویزیون، فرهاد بشارتی بازیکن تیم فوتبال پیکان و برخی چهره‌های دیگر از حاضران در این نشست بودند.

ارسال نظر