در پایان معاملات امروز؛

قدرت نمایی خریداران همراه با افزایش ارزش معاملات/ رشد ۳۱۹۰۰ واحدی شاخص کل بورس

در معاملات امروز بازار بورس تهران، شاخص کل با رشد ۳۱ و ۹۰۰ واحدی دیگر توانست کانال ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار واحدی را فتح کند.

قدرت نمایی خریداران همراه با افزایش ارزش معاملات/ رشد ۳۱۹۰۰ واحدی شاخص کل بورس

به گزارش اقتصاد آنلاین، بورس تهران امروز از ابتدا با تقاضای خوبی از سمت خریداران رو به رو شده بود و معاملات ابتدایی بازار نوید یک روز تماما سبز را برای سهامداران می داد. 

اما بعد از گذشت ۳۰ دقیقه از آغاز معاملات دو خبر از مجلس و لایحه بودجه بازار سهام را تحت تاثیر قرار داد که این اخبار مربوط به حذف عرضه خودرو در بورس کالا از لایحه بودجه سال آتی و همچنین اجازه به دولت برای کاهش نرخ خوراک صنایع بود. 

در نهایت شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشد ۱.۷۹ درصدی رو به رو شد و بار دیگر توانست کانال ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار واحدی را فتح کند و به سطح ۱ میلیون و ۸۱۷ هزار واحدی برسد. 

شاخص هم وزن که هم دیروز و هم در ابتدای معاملات عملکرد بهتری نسبت به شاخص کل از خود ثبت کرده بود اما با انتشار خبر مربوط به حذف عرضه خودرو در بورس کالا این روند تغییر پیدا کرد و در نهایت با رشد ۱.۳۷ درصدی  رو به رو شد. 

ارزش معاملات خرد با جهش نسبت به روزهای قبل همراه شد و امروز ارزش معاملات ۱۰۴۰۰ میلیارد تومانی در بازار سهام ثبت شد که از این مقدار ۵۷۰۰ میلیارد متعلق به بازار بورس ، ۲۶۰۰ میلیارد متعلق به فرابورس و ۲۰۰۰ میلیارد متعلق به صندوق های سهامی بوده است. 

همچنین گروه خودروسازی و فلزات اساسی بیشترین ارزش معاملات را در بین صنایع به خود اختصاص دادند.

پس از روزهای متوالی خروج پول بالاخره امروز جریان خروج پول از بازار سهام با توقف روبرو شد و حقیقی ها ۴۸۰ میلیارد تومان پول به بازار سهام تزریق کردند. 

سرانه خرید حقیقی ها در بازار امروز ۲۸.۷ میلیون تومان و سرانه فروش آن ها ۲۵.۱ میلیون تومان ثبت شد تا خریداران در تمامی متغیرها نسبت به فروشندگان قدرت نمایی کنند.

ارسال نظر
ارسال نظر