گزارش نیمه اول معاملات امروز؛

شاخص کل بالاخره عقب نشست

شاخص کل تا نیمه معاملات حدود ۴هزار و ۴۱۸ هزار واحد افت را ثبت کرده است.شاخص هم وزن ولی پس از افت و خیز فراوان تا اینجا با ۲۰۰ واحد رشد همراه بوده است.ارزش معاملات خرد هم تا اینجا به حدود هزار و ۴۷۷ میلیارد تومان رسیده است.

شاخص کل بالاخره عقب نشست

به گزارش سرویس بورس اقتصادآنلاین؛ تا اینجا شاخص روندی نزولی داشته و نتوانسته روند ۱۱ روز صعود متوالی خود را به ۱۲ برساند.همانطور که در گزارش پیش بینی معاملات امروز هم بدان اشاره شد با توجه به افت شاخص در نیمه دوم معاملات دیروز و ثبت ارقام پایین تر قیمت آخرین معامله نسبت به قیمت پایانی میشد پیش بینی کرد که بازار امروز با برتری فروشندگان شروع شود.شاخص کل از ابتدای امروز روندی نزولی داشت و با نزدیک شدن به ساعت ۱۰ شیب این افت کاهش یافت وبا نزدیک شدن به نیمه معاملات توانست میزانی از افت خود را جبران کند تا نهایتا ۴هزار و۴۱۸ واحد افت نسبت به صبح  را ثبت کند.نمودار حرکتی شاخص هم وزن ولی بی شباهت به جاده چالوس نیست؛شاخص هم وزن در ابتدا و برخلاف شاخص کل در مدار مثبت بود و توانست حدود ۲۰۰واحد رشد را ثبت کند ولی سپس رفته رفته با افزایش فشار فروش عقب نشینی کرد و در محدوده منفی قرار گرفت اما پس از ساعت ۱۰ و با کاهش حجم عرضه پا در مدار مثبت گذاشت و فعلا ۲۲۷واحد رشد را ثبت کرده است.

ارزش معاملات خرد هم با ثبت هزار و ۴۷۷ میلیارد تومان نشان  از افت ۲۳درصدی نسبت به معاملات دیروز در تایم مشابه دارد که خبر خوبی برای فعالان بازار نیست.

همچنین تا نیمه بازار امروز دوباره جریان خروج پول شدت گرفته است و حقیقی ها تا اینجا ۹۰ میلیارد تومان از بازار خارج کردند.

شفن با ۹،غدشت با ۷ و غبشهر با ۶.۵ میلیارد تومان بیشترین ورود و شتران با ۱۴،شبندر با ۷ و بپاس با ۷ میلیارد تومان بیشترین خروج پول حقیقی را به ثبت رساندند.

در میان صنایع نیز،گروه محصولات شیمیایی با ۵ میلیارد تومان پذیرای بیشترین پول حقیقی بود و در سمت مقابل گروه فلزات اساسی با ثبت ۲۰ میلیارد تومان رکورددار خروج پول حقیقی است.

ارسال نظر