تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
هفته آخر اسفند ماه ۱۴۰۰؛

پرتفوی پیشنهادی شرکت فاینتک برای سرمایه‌ گذاری در بورس

شرکت مشاور سرمایه‌ گذاری فاینتک، پرتفوی پیشنهادی خود برای هفته چهارم اسفند ماه ۱۴۰۰ را اعلام کرد. در سبدی که شرکت مشاور سرمایه‌‌گذاری فاینتک، در تاریخ ۱۹اسفند ماه ارائه کرده نام سه نماد «شخارک»، «ارفع» و «شپنا» برای سرمایه گذاری میان‌مدت به چشم می‌خورد. همچنین این شرکت چهار سهم «فولاد»، «مدیر»، «وغدیر» و «سشرق» را برای سرمایه‌گذاری بلندمدت پیشنهاد داده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ در ادامه به بررسی سبد پیشنهادی شرکت مشاور سرمایه‌گذاری فاینتک پرداخته شده است.

سبد پیشنهادی سرمایه‌گذاری میان‌مدت شرکت فاینتک

سهام پتروشیمی خارک با نماد «شخارک» که ۱۵درصد از این پرتفو را به خود اختصاص داده به عنوان یکی از گزینه‌های پیشنهادی شرکت مشاور سرمایه‌گذاری فاینتک است. این نماد، در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته قیمت پایانی ۴۶،۳۵۰ریال را ثبت کرد. شرکت مشاور سرمایه‌گذاری فاینتک با توجه به P/E آتی مناسب و انتظار افزایش فروش در ماه‌های آتی باتوجه به افزایش قیمت‌های جهانی، انتظار دارد هدف قیمتی ۵۱،۰۰۰ریالی برای شخارک تحقق یابد که معادل بازدهی حدود ۱۰درصدی در میان‌مدت، برای سهامداران شخارک است.

سهام شرکت آهن و فولاد ارفع که با نماد «ارفع» در بازار دوم فرابورس تهران معامله می‌شود دومین سهمی است که در سبد پیشنهادی فاینتک برای سرمایه‌گذاری در هفته آخر اسفند ۱۴۰۰ قرار گرفته است. ارفع که در پایان روز ۱۸اسفند ماه، با قیمت 12,840ریال به استقبال هفته آینده رفت. P/E آتی مناسب، گزارش های مناسب ماهانه و انتظار افزایش تولید در سال آتی باعث شده تا این نماد ۱۵درصد از پرتفوی پیشنهادی شرکت فاینتک را به خود اختصاص دهد.

سومین سهامی که در سبد پیشنهادی فاینتک جای گرفته، سهام شرکت پالایش نفت اصفهان با نماد «شپنا» است. P/E آتی مناسب و انتظار گزارش مناسب صورت‌های مالی سالانه روی از جمله مهم‌ترین دلایلی هستند که این سهام از سوی فاینتک به سرمایه‌گذاران پیشنهاد شده است. شپنا روز چهارشنبه گذشته، قیمت پایانی 6,790ریال را ثبت کرد؛ بر اساس پیش‌بینی شرکت فاینتک، این نماد در میان‌مدت با رشد حدود ۱۸درصدی همراه شده و به قیمت 8،000ریال خواهد رسید.

سبد پیشنهادی سرمایه‌گذاری بلندمدت شرکت فاینتک

شرکت فولاد مبارکه اصفهان با نماد بورسی «فولاد»، دیگر سهمی است که ۱۵درصد از پرتفوی پیشنهادی این هفته فاینتک را به خود اختصاص داده است. بر اساس پیش‌بینی فاینتک در این سبد پیشنهادی، فولاد که در آخرین روز معاملاتی قیمت 10,590ریالی را تجربه کرده، در بلندمدت، قیمت ۱۴،۰۰۰ریال را هدف گرفته است. در صورتی که فولاد به این قیمت دست پیدا کند، سهامداران آن، سود بیش از ۳۹درصدی را کسب خواهند کرد. گزارش‌های میان دوره‌ای و ماهانه مناسب و همچنین P/E آتی کمتر از ۵ نیز از جمله مهمترین دلایلی است که فاینتک سهام فولاد را برای سرمایه‌گذاری در سبد پیشنهادی خود قرار داده است.

در سبد پیشنهادی فاینتک، صندوق مدیریت ثروت بازنشستگان کشوری با نماد «مدیر» برای سرمایه‌گذاری در بلندمدت پیشنهاد شده است. دلیل انتخاب این صندوق از سوی فاینتک جهت سرمایه‌گذاری بلندمدت؛ پرتفوی کم‌ریسک و بنیادی بوده، از طرفی هم عملکرد مناسبی را در بازار از خود به نمایش گذاشته است. شرکت مشاور سرمایه‌گذاری فاینتک پیشنهاد کرده سهامداران ۱۵درصد از پرتفوی خود را به این صندوق اختصاص دهند. نماد مدیر، در آخرین روز معاملاتی هفته، قیمت پایانی 9,168ریال را ثبت کرد. شرکت مشاور سرمایه‌گذاری فاینتک نیز هدف قیمتی ۱۵،۰۰۰ریال را برای مدیر مشخص کرده که معادل بازدهی ۶۶درصدی در بلندمدت، برای سهامداران این شرکت خواهد بود.

شرکت سیمان شرق با نماد بورسی «سشرق» سهم دیگری است که ۱۵درصد از این سبد پیشنهادی را به خود اختصاص داده است. بر اساس پیش‌بینی فاینتک، سشرق که در آخرین روز معاملاتی هفته سوم اسفند ماه ۱۴۰۰ قیمت 7,550ریالی را تجربه کرد، در بلندمدت قیمت ۱۰،۰۰۰ریال را هدف‌گذاری کرده است. در صورتی که سشرق به قیمت ۱۰،۰۰۰ریالی دست پیدا کند، صاحبان این سهم سودی بالغ بر ۳۵درصد را به‌دست می‌آورند. P/E آتی مناسب و احتمال عرضه‌اولیه شرکت سیمان سفید شرق دلایلی هستند که فاینتک نماد سشرق را برای سرمایه‌گذاری در سبد پیشنهادی این هفته خود قرار داده است.

شرکت سرمایه‌گذاری ‌غدیر با نماد «وغدیر» آخرین گزینه پیشنهادی فاینتک در سبد پیشنهادی این هفته است که سهمی ۱۰درصدی از پرتفو را به خود اختصاص می‌دهد. وغدیر که روز چهارشنبه را با قیمت 14,690ریالی به پایان رسانده بود، طبق پیش‌بینی فاینتک در بلندمدت تارگت ۱۸،۰۰۰ریالی را تجربه خواهد کرد که به معنای کسب سودی حدود ۲۲درصدی در بلندمدت است. فاینتک دلیل انتخاب وغدیر به عنوان سهمی مناسب جهت سرمایه‌گذاری بلندمدت را P/NAV حدود ۰.۶ با احتساب پرتفوی غیربورسی و همچنین انتظار رشد شرکت‌های زیرمجموعه ذکر کرده است.

لازم به ذکر است این سبد پیشنهادی توسط شرکت مشاور سرمایه گذاری فاینتک، جهت بازنشر در اختیار اقتصاد آنلاین قرار گرفته و هرگونه سود و زیان، برعهده سرمایه‌گذار خواهد بود.

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها