اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

گزارش روزانه صندوق های ETF‌ (۲۷اردیبهشت ۱۴۰۰) / اقبال ۶۵میلیارد تومانی به «افران»

در بورس امروز ۱۴۹میلیارد تومان دارا یکم و ۱۶۲میلیارد تومان پالایشی یکم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله به هزار و ۷۴میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در این صندوق‌ها ۱۹۰میلیارد تومان بود.

اقتصاد آنلاین – امیر مهدی زاده؛ بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق امین یکم فردا (امین یکم) با ارزش ۱۶۳میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق پالایشی یکم (پالایش) بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق با درآمد ثابت کیان (کیان) نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۶۵میلیارد تومان واحدهای صندوق افرا نماد پایدار (افران) را از حقوقی‌ها خریدند (۹۳درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق یاقوت آگاه (یاقوت) را به ارزش ۱۲میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۹۱درصد معاملات).

دارندگان صندوق کالایی طلای سرخ نوویرا (نهال) رشد ۰.۹درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق «پالایش» با زیان ۲.۷درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۶.۵درصد) در رابطه با صندوق گروه زعفران سحرخیز (سحرخیز) در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم ۳۱۰میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۲۹درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

از سویی دیگر جمع معاملات صندوق‌های طلایی به حدود یک میلیارد تومان رسید. همچنین بیشترین افت قیمت (۳.۱درصد) این گروه به صندوق پشتوانه طلای زرافشان (زر) اختصاص یافت.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم هزار و ۷۴میلیارد تومان رسید و ورود پول حقیقی ۱۹۰میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام در حدود دو هزار و ۳۳۰میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی ۴۶۰ میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید

صندوقهای قابل معامله 1400.02.27

تحرکات صندوق‌ها 1400.02.27

بیشتر بخوانید
ارسال نظر