اقتصاد آنلاین گزارش می دهد؛

گزارش روزانه صندوق های ETF‌(۲۶اردیبهشت۱۴۰۰) / دارا یکم در روز سقوط پالایش، رشد کرد

در بورس امروز ۲۲۰میلیارد تومان دارا یکم و ۳۳۸میلیارد تومان پالایشی یکم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله به هزار و ۲۰میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقوقی در این صندوق‌ها ۴۶میلیارد تومان بود.

اقتصاد آنلاین – امیر مهدی زاده؛ بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق پالایشی یکم (پالایش) با ارزش ۳۳۸میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق اعتماد آفرین پارسیان (اعتماد) نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها حدود ۱۱میلیارد تومان واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر (پارند) را از حقوقی‌ها خریدند (۵۸درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق با درآمد ثابت کمند (کمند) را به ارزش ۲۳میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۲۸درصد معاملات).

دارندگان صندوق سرمایه گذاری در سهام آوای معیار (آوا) رشد ۱.۲درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق کالایی طلای سرخ نوویرا (نهال) با زیان ۱.۳درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۴.۴ درصد) در رابطه با صندوق «پالایش» در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم ۵۵۹میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۵۵درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

از سویی دیگر جمع معاملات صندوق‌های طلایی به حدود هزار و ۵۹۰میلیون تومان رسید. همچنین بیشترین رشد قیمت (۱.۴درصد) این گروه به صندوق پشتوانه طلای زرافشان (زر) اختصاص یافت.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم هزار و ۲۰میلیارد تومان رسید و خروج پول حقیقی ۴۶میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام در حدود سه هزار و ۱۰۰میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی ۲۲۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید

صندوقهای قابل معامله 1400.02.26

تحرکات صندوق‌ها 1400.02.26

بیشتر بخوانید
ارسال نظر