اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام (۲۶اردیبهشت) / خودرویی‌ ها با سبقت از رقبا به صدر ارزش معاملات رسیدند

امروز معامله‌گرها ۲۰۰میلیارد تومان سهام ایران خودرو خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه خودرو و ساخت قطعات تعلق داشت و سه درصد از کل سهام خزامیا معامله شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاینسهیل بانی؛ روز جاری در مجموع حدود سه هزار و ۱۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «خودرو»، «خزامیا»، «برکت»، «شپنا» و «شبندر» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در دومین روز هفته معادل ۲۰۰میلیارد تومان سهام ایران خودرو دست به دست شد، زامیاد پس از معاملاتی به ارزش ۱۳۰میلیارد تومان دوم شد و سهام گروه دارویی برکت نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

سهام چرخشگر (خچرخش) پس از بازگشایی ۲۵درصد افت قیمت را تجربه کرد و سهام لعابیران‌ (شلعاب) با افت ۳۸درصدی قیمت کام سهامداران خود را تلخ کرد.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «خودرو و ساخت قطعات» تعلق داشت به طوری که ۶۶۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «فلزات اساسی» با معاملات ۴۴۰میلیارد تومانی دوم شد و «محصولات شیمیایی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز سه درصد از کل سهام خزامیا معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۳۴.۹درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در پنج سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۲۰نماد نخست اختصاص داشت.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

بیشترین ارزش معاملات 00.02.26

رتبه بندی ارزش معاملات 00.02.26.gif

بیشتر بخوانید
ارسال نظر