اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

سنگین ترین صف های خرید و فروش / اقبال سهامداران به وتجارت

خالص سفارشات فروش سهام در بورس امروز به ۶هزار و ۱۳۵میلیارد تومان می‌رسد، برتری سمت عرضه در محصولات غذایی و آشامیدنی بیش از سایرین بود و حجم صف قجام به ۴.۵درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران  اینجا  کلیک کنید

اقتصاد آنلاین – هانا پاکمند؛ در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۲۱۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۶هزار و ۳۴۵میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۶هزار و ۱۳۵میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش «وآیند»، «تپکو» و «سمگا» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده حدود ۲۸۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید «وتجارت»، «سیتا» و «آریان» در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۱۹۰میلیارد تومان (۸۹درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۲۸۵میلیارد تومان (۲۰درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۷نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۸۹نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف فرآورده‌های غذایی و قند تربت‌ جام‌ (قجام) به ۴.۵درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«محصولات غذایی و آشامیدنی» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۵۹۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «خودرو و ساخت قطعات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۴۶۰میلیارد تومان می‌شود.  همچنین در طرف دیگر معاملات تقاضای چشمگیری وجود ندارد. 

این جدول حدود ۲۰درصد از ۶هزار و ۵۵۵میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع ۵۲۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۲۵۷درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هفت هزار و ۷۵میلیارد تومان خواهد رسید.

برای مشاهده تصویر  در اندازه اصلی روی آن کلیک کنیدبرترین صفوف خرید و فروش 1400.02.20

نقشه صفوف خرید و فروش بورس   1400.02.20

بیشتر بخوانید
ارسال نظر