اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام (۳۰فروردین) / صدرنشینی شپنا با معاملاتی ۲۰۰میلیاردی

امروز معامله‌گرها ۲۰۰میلیارد تومان سهام پالایش نفت اصفهان خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری تعلق داشت و ۵.۵درصد از کل سهام ماشین سازی نیرو محرکه معامله شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاینسهیل بانی؛ روز جاری در مجموع حدود هزار و ۹۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «شپنا»، «فولاد»، «شستا»، «فملی» و «وبملت» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در سومین روز هفته معادل ۲۰۰میلیارد تومان سهام پالایش نفت اصفهان دست به دست شد، فولاد مبارکه اصفهان پس از معاملاتی به ارزش ۱۷۰میلیارد تومان دوم شد و سهام سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری» تعلق داشت به طوری که ۳۹۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «فلزات اساسی» با معاملات ۳۷۰میلیارد تومانی دوم شد و «فرآورده‌های نفتی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۵.۵درصد از کل سهام ماشین سازی نیرو محرکه (تمحرکه) معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۵۲.۶درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در چهار سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۹نماد نخست اختصاص داشت.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

بیشترین ارزش معاملات 00.01.30

رتبه‌بندی_سهام_در_معاملات_بورس_و_فرابورس_1400_01_30

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    انتقام میگیرم.