اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس (۲۸فروردین) / باز هم بیشترین خروج پول حقیقی به نام بانکی‌ها ثبت شد

افراد حقیقی در بورس امروز ۴۹۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری و همچنین سهام وبملت بود.

اقتصاد آنلاین – سیده زینب رزم گیر؛ حقوقی‌ها امروز حدود ۴۹۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد هزار و ۱۲۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۵۶درصد یعنی ۶۳۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۴۴درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «محصولات شیمیایی» و «فلزات اساسی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «سایر محصولات کانی غیرفلزی» و «محصولات کامپیوتری الکترونیکی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد .

سه نماد «وبملت»، «فملی» و «شستا» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «ساراب»، «پترولح» و «کگلح» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری بانک ملت حدود ۵۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی سیمان داراب با برتری حدود ۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در دو نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۸۷نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول صفر میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۴۵۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصاویر در ابعاد اصلی روی آنها کلیک کنید

تغییر مالکیت حقیقی حقوقی28.01.1400

بیشترین تغییر مالکیت صنایع28.01.1400

بیشتر بخوانید
ارسال نظر