اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

گزارش روزانه صندوق هایETF‌ (۲۳فروردین۱۴۰۰) / ترمز خرید درآمد ثابت‌ها کشیده شد؟

در بورس امروز ۲۶۵میلیارد تومان دارا یکم و ۲۵۰میلیارد تومان پالایشی یکم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله به هزار و ۳۰۰میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در این صندوق‌ها ۱۹میلیارد تومان بود.

اقتصادآنلاینهانا پاکمند؛  بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق درآمد ثابت کمند با ارزش ۲۶۵میلیون تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق پالایشی یکم ( پالایش) بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق درآمد ثابت کیان نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۱۲میلیارد تومان واحدهای صندوق امین_یکم را از حقوقی‌ها خریدند (۱۲درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق سرمایه‌گذاری پارند پایدار سپهر (پارند) را به ارزش ۱۵میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۷۱درصد معاملات).

دارندگان صندوق سرمایه گذاری در سهام طلای سرخ نوویرا (نهال) رشد ۵.۵درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق  آسام با زیان ۰.۴درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۱۰درصد) در رابطه با صندوق سهام نهال در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق دارا یکم و پالایش روی هم ۴۲۰میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۳۲درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

از سویی دیگر جمع معاملات صندوق‌های طلایی به بیش از ۸۴۵میلیون تومان رسید. همچنین بیشترین رشد قیمت (۱.۱درصد) این گروه به صندوق پشتوانه طلای زرافشان (زر) اختصاص یافت.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم هزار و ۳۰۰میلیارد تومان رسید و ورود پول حقیقی ۳۰میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام در حدود دو هزار و ۳۵۰میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی ۳۴۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی روی آن کلیک کنیدImage 1

Image 5

بیشتر بخوانید
ارسال نظر