اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام (۲۲فروردین)/ فلزات اساسی صدر جدول ارزش معاملات را تصاحب کردند

امروز معامله‌گرها ۱۵۰میلیارد تومان سهام فولاد مبارکه اصفهان خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه فلزات اساسی تعلق داشت و یک درصد از کل سهام زامیاد معامله شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاین سهیل بانی؛ روز جاری در مجموع بیش از هزار و ۴۹۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «فولاد»، «وبملت»، «اپال»، «شستا» و «وپاسار» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در دومین روز هفته معادل ۱۵۰میلیارد تومان سهام فولاد مبارکه اصفهان دست به دست شد، بانک ملت پس از معاملاتی به ارزش ۱۲۰میلیارد تومان دوم شد و سهام فرآوری معدنی اپال کانی پارس نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

سهام توسعه و عمران امید (ثامید) پس از بازگشایی ۱.۹درصد رشد قیمت را تجربه کرد و از طرف دیگر سهام بهساز کاشانه تهران (ثبهساز) با افت ۱.۷درصدی قیمت کام سهامداران خود را تلخ کرد.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «فلزات اساسی» تعلق داشت به طوری که ۲۸۵میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» با معاملات ۲۷۶میلیارد تومانی دوم شد و «محصولات شیمیایی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز یک درصد از کل سهام زامیاد (خزامیا) معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۴۱.۸درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در دو سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۱۶نماد نخست اختصاص داشت.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

ارزش 1

رتبه‌بندی ارزش معاملات 00.01.22

بیشتر بخوانید
ارسال نظر