اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس (۲۲فروردین)/ بانک ملت صدر خروج پول امروز حقیقی‌ها

افراد حقیقی در بورس امروز ۴۷۵میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری و همچنین سهام وبملت بود.

اقتصادآنلاین - سیده زینب رزم گیر؛ حقوقی‌ها امروز حدود ۴۷۵میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد هزار و ۴۹۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۵۰درصد یعنی ۷۵۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۳۲درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «استخراج کانه‌های فلزی» و «محصولات شیمیایی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «محصولات غذایی و آشامیدنی» و «قند و شکر» به نفع حقیقی تمام شد.

سه نماد «وبملت»، «اپال» و «شپنا» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «غبشهر»، «خزامیا» و «سمازن» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری بانک ملت حدود ۶۵میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی صنعتی بهشهر با برتری حدود ۱۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در هشت نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۹۱نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۲۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۴۶۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصاویر در ابعاد اصلی روی آنها کلیک کنید

تغییر مالکیت حقیقی حقوقی22.01.1400

بیشترین تغییر مالکیت صنایع22.01.1400

بیشتر بخوانید
ارسال نظر