اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

تحرکات روزانه صندوق‌های قابل معامله (۱۴فروردین)/ الماس، تک ستاره صندوق‌های امروز

در بورس امروز ۸۴میلیارد تومان دارا یکم و ۱۴۵میلیارد تومان پالایشی یکم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله به ۷۹۰میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در این صندوق‌ها ۴۴میلیارد تومان بود.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاینسهیل بانی؛ بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق اعتماد آفرین پارسیان با ارزش ۶۴میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق پالایشی یکم (پالایش) بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق با درآمد ثابت کمند نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۶۴میلیارد تومان واحدهای صندوق اعتماد را از حقوقی‌ها خریدند (۴۲درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق هستی بخش آگاه (آگاس) را به ارزش ۴۱میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۸۶درصد معاملات).

دارندگان صندوق سرمایه گذاری امین تدبیرگران فردا (الماس) رشد ۲.۳درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) با زیان ۳.۸درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۴.۳درصد) در رابطه با صندوق مدیریت ثروت ص. بازنشستگی کشوری (مدیر) در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم ۲۳۰میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۲۹درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

از میان صندوق‌های کالایی مبتنی بر سکه طلا، اکثر توجهات به صندوق پشتوانه طلای لوتوس با نماد طلا معطوف بود و بیشترین کاهش قیمت (۴.۱درصد) به نام صندوق پشتوانه سکه طلای کیان (گوهر) ثبت شد.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم ۷۹۰میلیارد تومان رسید و ورود پول حقیقی ۴۴میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام در حدود دو هزار و ۵۰۰میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی ۶۸۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

تحرکات صندوق‌ها 00.01.14

نوسانات صندوق‌ها 00.01.14

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • علیرضا محمدی
    ۰ ۰

    چرا معدن مس رفسنجان باید هزینه های استادیوم و باشگاه و بیمارستان در کرمان را بدهد
    اصلا تیم مس کرمان را منحل کنید تا برای رفسنجان بار مالی نداشته باشد
    من الله التوفیق