اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بازار امروز/ خیز بانک پاسارگاد به صدر ارزش معاملات

امروز معامله‌گرها ۱۲۰میلیارد تومان سهام بانک پاسارگاد خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری تعلق داشت و ۵.۹درصد از کل سهام سرمایه گذاری مسکن شمال شرق معامله شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاینسهیل بانی؛ روز جاری در مجموع حدود دو هزار و ۶۶۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «وپاسار»، «شبندر»، «کرمان»، «فولاد» و «شپنا» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در اولین روز هفته معادل ۱۲۰میلیارد تومان سهام بانک پاسارگاد دست به دست شد، پالایش نفت بندرعباس پس از معاملاتی به ارزش ۹۰میلیارد تومان دوم شد و سهام سرمایه‌گذاری توسعه‌وعمران استان کرمان نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» تعلق داشت به طوری که ۳۳۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «فلزات اساسی» با معاملات ۳۰۰میلیارد تومانی دوم شد و «فرآورده‌های نفتی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۵.۹درصد از کل سهام سرمایه گذاری مسکن شمال شرق (ثشرق) معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۲۷.۸ درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در یک سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۲۹ نماد نخست اختصاص داشت.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

بیشترین ارزش معاملات 99.12.09

رتبه بندی ارزش معاملات 99.12.09

بیشتر بخوانید
ارسال نظر