اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

مقایسه صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله/ حباب پالایش ۱۳درصد تخلیه شد

صندوق‌های ETF «سهامی» ۰.۶درصد افت را به طور میانگین و صندوق‌های مبتنی بر طلا بدون تغییرات خاصی به کار خود در این هفته پایان دادند.

اقتصاد آنلاینامیر مهدی زاده؛ صندوق‌های معامله‌پذیر «سهامی» و «مختلط» در هفته‌ای که گذشت به طور متوسط ۰.۶درصد افت قیمت را تجربه کردند درحالی که خالص ارزش دارایی‌های آن‌ها ۱.۱درصد افزایش یافت و شاخص کل بورس نیز توانست رشد دو درصدی را به ثبت رساند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام

بیشترین بازدهی هفتگی مربوط به صندوق آرمان آتیه درخشان مس (آتیمس) با ثبت ۳.۱درصد رشد قیمت بود و NAV این صندوق ۰.۴درصد افزایش یافت. بهترین عملکرد هفتگی مربوط به صندوق پالایشی یکم (پالایش) بود به طوری که NAV آن ۷.۲درصد ارتقا یافت.

بیشترین سقوط قیمت صندوق‌های معامله‌پذیر در این هفته به صندوق آوای معیار اختصاص داشت؛ صندوق «آوا» که قیمت آخر هفته قبل آن ۶.۲درصد بالاتر از NAV ابطال بود علی‌رغم رشد ۲.۸درصدی خالص ارزش روز دارایی‌هایش با افت ۹.۳درصدی قیمت مواجه شد و به حباب منفی ۶.۳درصدی رسید.

بدون درنظر گرفتن دارا یکم، صندوق سپهر کاریزما (کاریس) را می‌توان ارزان‌ترین صندوق در شروع هفته بعد نام برد زیرا قیمت آن روی تابلو ۶.۳درصد زیر NAV ابطال قرار دارد. صندوق «پالایش» نیز کماکان به عنوان گران‌ترین صندوق با انحراف ۲۰.۳درصدی قیمت به استقبال هفته بعد رفت.

صندوق‌های مبتنی بر سکه طلا

در طول هفته جاری صندوق‌های کالایی مبتنی بر سکه طلا به طور میانگین بازده قابل توجهی برای سرمایه‌گذاران خود به ارمغان نیاوردند، به موازات آن گواهی سپرده یک روزه سکه طلای بانک رفاه ۱.۲درصد رشد قیمت داشت و ۰.۳درصد بالای قیمت سکه بازار آزاد به معاملات این هفته خود پایان داد.

صندوق ETF پشتوانه طلای لوتوس (طلا) بیشترین بازدهی (۱.۲درصد) گروه صندوق‌های مبتنی بر طلا را به دست آورد، صندوق پشتوانه طلای مفید (عیار) نیز که حباب منفی ۰.۱درصدی داشت با وجود رشد ۱.۳درصدی ارزش ذاتی آن، با حباب منفی ۱.۷درصدی کار خود را در این هفته به پایان برد.

برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی آن‌ها کلیک کنید

صندوقهای قابل معامله 99.11.30_2

تحرکات صندوق‌های قابل معامله 99.11.30_2

بیشتر بخوانید
ارسال نظر