رییس سازمان بورس و اوراق بهادار؛

بازار سرمایه ایران تاریخ ساز خواهد شد

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، از بازیگران و سرمایه گذاران خارجی برای حضور و مشارکت فعال در بازار سرمایه ایران دعوت کرد .

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از سنا، محمد علی دهقان دهنوی در کنفرانس بین‌المللی تأمین مالی که با "رویکرد علمی برای رویارویی با مسائل اقتصادی" برگزار شد، گفت: بازار سرمایه ایران در حال حاضر قدرتی است که در سطح ملی و بین المللی باید شناخته شود و ما به عنوان میزبان اعلام می کنیم که هر کاری لازم باشد برای بین المللی شدن این بازار انجام می دهیم.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه بازار سرمایه کشور در حال تاریخ سازی است، افزود: امروز ایران به عنوان عضو آیسکو بخشی از بدنه اصلی تصمیم گیری هاست و با رعایت استانداردهای نظارتی بین المللی، در شکل گیری بازاری شفاف و مقاوم در برابر خطرات گام برمی دارد .

دهقان دهنوی همچنین با اشاره به همکاری های دو جانبه با کشورهای عضو آیسکو خاطرنشان کرد: ما بر تعمیق و توسعه همکاری های سازنده تاکید و با کشورهای آلمان، یونان، عمان و هند در این زمینه رگولاتوری داشته ایم.

وی با برشمردن دیگر تلاش ها و اقدامات ایران در بین المللی شدن بازار سرمایه کشور افزود: عضویت ما در IFC   نیز نمونه ای از همکاری ما در زمینه رگولاتوری است. همچنین  همکاری ها با OIC   نمونه ای از این اقدامات است .

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه بازار سرمایه کشور در سال گذشته با ۱۰ میلیون بازیگر در اقتصاد ملی ایفای نقش می کرد، افزود: این در حالی است که  الان این رقم به بیش از ۵۰ میلیون نفر رسیده است.

دهقان دهنوی همچنین اظهار داشت: در حالی که سال قبل ارزش تجارت روزانه این بازار حدود ۳۰۰ میلیون دلار بود، در سال جاری این میزان به  حدود ۱ میلیارد دلار افزایش یافته است .

وی شانس اول موفقیت در بازار سرمایه را از آن سهامدارانی دانست که علاوه بر اینکه صبوری پیشه می کنند و دید  بلند مدت دارند.

خاطرنشان می شود: کنفرانس بین‌المللی تأمین مالی با "رویکرد علمی برای رویارویی با مسائل اقتصادی" امروز با همکاری کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران برگزار شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • بورسی
  ۰ ۱

  برای رفع ابهام ازعدم سوادبورسی ایشان، جلسه پرسش وپاسخ با خبرنگاران وکارشناسان بازارسرمایه بگذارند

 • ناشناس
  ۲ ۰

  خیلی از پولهای این ملت که تو بورس ضرر کردن الان یا توی اسپانیایاترکیه یاکانادا شدن ویلا یا در بانکها پارک شدن و سود ربوی میخورن ،حتی یک ریال نرفته سمت تولید و اقتصاد

 • Majid
  ۱ ۰

  رئیس محترم سازمان بورس آقای دهقان مثل اینکه شما هم مثل رئیس دولت تدبیر و امید خواب تشریف دارین و از بورس خبر ندارین نفرمائید می شود بفرمائید شده بعه همه را دعوت کردین به بورس و جیب مردم زدین و به مردم خودتان رحم نکردین انتظار داری سرمایه گذار خارجی بشما اعتماد بکنه و بیاد سرمایه گذاری بکنه زهی خیال باطل

 • بهرروز اسماعیلی
  ۱ ۰

  با اون قیافه های یوبستون سرمایه ملت رو به فنا دادید

 • ناشناس
  ۱ ۰

  خودرو. سکه وطلا.دلار نفت وتترهمه صعودی شده. بورس جهانی صعودی شده بورس ایران بخاطرکلاهبرداری نزولی. مملکت رافسادبرداشته

 • کامیار
  ۱ ۰

  آدم احساس میکنه جنابعالی تحصیلات سیکل دارین. بنده خدا مردم کشور خودمون آنچنان توبه ای کردن طرف بورس میکن اونوقت با بی حیایی میگین خارجی بیان. حتمن منظورتان بورکینافاسو یا یمن گینه بیصاحب هست

 • ناشناس
  ۱ ۰

  بازار سرمایه تاریخ ساز شده سرمایه مردمو به تاراج برده

 • سلام
  ۲ ۰

  وقتی دولت و بخصوص وزیر اقتصاد براحتی جیب مردم خود شان را می زنند به خارجی ها مگر رحم می کنند

 • ناشناس
  ۱ ۰

  آقاوقتی سوادوتجربه بورسی ندارید چراحماقط میکنید وکنارنمیرید تا یکی که تجربه وسوادکاردر بورس داشته باشه تابتونه نجات دهنده بورس باشه ورونق بده به خدای احدواحد که می پرستی داروندارمون بابورس به فنا رفته خدالعنت کنه باعث و بانیش