اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

رشد بیش از ۱۱۰۰درصدی سود خالص شستا در ۶ماه ابتدایی سال مالی۱۴۰۰

شستا در ۶ماه ابتدایی سال مالی خود، با رشد خیره‌کننده در سودسازی به عددی بیش از ۴۲هزار میلیارد ریال دست یافت.

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در نیمه اول سال مالی خود، توانست به سود ۴۲هزار و ۵۵۶ میلیارد ریالی دست یافت. این هلدینگ سرمایه گذاری در بخش درآمد سود سهام، به رقم ۱۸۹میلیون ریالی دست پیدا کرد که نسبت به دوره مشابه سال مالی گذشته رشدی ۷۷درصدی داشته است. همچنین این شرکت توانسته است سود حاصل از فروش سرمایه‌گذاری‌های خود را ۸۵۲ درصد افزایش دهد. در نتیجه از رقم چهار هزار و ۴۴۰میلیارد ریال به عددی بیش از ۴۲هزار و ۲۵۷میلیارد ریالی نائل شود.

براساس این گزارش، اگر درآمدهای غیرعملیاتی آن را نیز در نظر بگیریم،  درآمد شستا بیش از این خواهد بود. سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی توانسته است در ۶ماه ابتدایی سال مالی خود، بیش از هزار و ۲۹۵میلیارد ریال درآمد غیرعملیاتی کسب کند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته، رشد خیره‌کننده ۶۲۷۹۹ درصدی را نشان می‌دهد.

از سوی دیگر، شستا حامل خبر خوش دیگری نیز هست. این شرکت توانسته هزینه‌های مالی خود را کنترل کند و نسبت به دوره مشابه سال گذشته، تغییر چندانی نداشته است. بنابراین اگر بخواهیم به سود خالص شستا طی این مدت نگاهی بیندازیم، به بیش از ۴۲هزار و ۵۵۶ میلیارد ریال سود رسیده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل، رشد چشمگیر ۱۱۶۲درصدی را ثبت کرده است. گفتنی است سود خالص شستا در نیمه اول سال مالی گذشته، تنها سه هزار و ۳۷۲میلیارد ریال بوده است. با توجه به تعداد برگه سهامی که شستا دارد، ۸۰ میلیارد برگه سهم، سود هر سهم از شستا به ۵۳۲ریال می‌رسد که با افزایش قابل توجه ۱۱۷۶درصدی مواجه شده است.

2

باید این موضوع را درنظر گرفت که شستا به زیرمجموعه‌های خود دستور تجدید ارزیابی از محل سرمایه‌گذاری‌ها را ابلاغ کرده است. با توجه به عرضه‌های اولیه پیش روی این هلدینگ بزرگ اقتصادی کشور، مانند رایتل و کزغال، و تجدید ارزیابی پیش روی آن‌ها، ارزش شرکت شستا نیز افزایش خواهد یافت. شستا که از زمان عرضه اولیه بازدهی بیش از ۱۷۰درصدی داشته است، همچنان اخبار خوبی در دل خود جای داده و روزهای امیدوارکننده‌ای را برای سهامداران خود متجلی می‌کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر