از سال گذشته تاکنون صورت گرفته است؛

ثبت‌نام ۳۲میلیون و ۲۰۰هزار نفر در سامانه سجام

تاکنون ۳۲ میلیون و ۲۰۰هزار نفر در سامانه سجام ثبت نام کرده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، باتوجه به آزادسازی معاملات سهام عدالت و ورود بیش از ۵۷ میلیون نفر در بورس اوراق بهادار تهران، از سال گذشته سامانه‌ای راه‌اندازی شده به نام سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) که در این سامانه، احراز هویت مشتریان حقیقی و حقوقی در بورس انجام می‌شود و همچنین اطلاعات اشخاص شامل کدملی، شماره شناسنامه و مشخصات شناسنامه‌ای، همچنین شماره تلفن همراه به نام فرد و شماره شبای حساب بانکی جهت واریز سود مجامع شرکت‌ها در آن اعلام می‌شود. 

براساس اطلاعات به دست آمده از شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه، ثبت‌نام در سامانه سجام در دی‌ماه امسال ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر بوده که در مجموع تاکنون ۳۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در سامانه سجام ثبت نام کرده‌اند. همچنین تعداد ۵ هزار و ۶۷۰ شخص حقوقی یا شرکت حاضر در بورس در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌اند و نیز تعداد ۱۲۴ نفر سرمایه‌گذار خارجی هم تاکنون در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌اند. 

همچنین طبق اطلاعات به دست از سجام، استان خراسان رضوی از نظر تعداد ثبت‌نام شدگان در سامانه سجام رتبه اول را دارد که تاکنون ۸۷۰ هزار و ۲۳۰ نفر در سجام ثبت‌نام کرده‌اند. در رتبه دوم استان خوزستان با ۵۹۴ هزار و ۱۹۷ نفر، سپس استان گیلان با ۴۶۳ هزار و ۵۵۲ نفر، پس از آن کرمان با ۴۴۳ هزار و ۲۱۶ نفر، استان فارس ۴۳۸ هزار و ۱۸۸ نفر، استان تهران ۴۲۴ هزار و ۷۱ نفر، سیستان و بلوچستان با ۳۸۸ هزار و ۵۳ نفر و پس از آن استان‌های همدان، هرمزگان، مازندران، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، گلستان، مرکزی، زنجان، اردبیل، یزد، اصفهان، کردستان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، البرز، خراسان جنوبی، بوشهر، خراسان شمالی قرار دارند و در استان قزوین با ۷۸ هزار و ۲۹۷ نفر، سمنان ۷۰ هزار و ۴۲۲، قم ۶۵ هزار و ۶۷۸ نفر، کهگیلویه و بویراحمد ۶۵ هزار و ۶۷ نفر و استان ایلام در آخرین رتبه با ۴۹ هزار و ۸۲۵ نفر در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌اند. 

 باتوجه به حضور گسترده مردم در بورس و سهام پراکنده مردم به ویژه سهام خرد عدالت و سهام اندک عرضه‌های اولیه و همچنین شرایط به وجود آمده از کرونا، لازم است سود واریز شده برای سهام در شرکت‌های بورسی از طریق سامانه سجام و شماره شبای بانکی افراد واریز شود تا برای دریافت سود اندک به بانک‌ها مراجعه نکنند و در شرایط کرونایی دچار بیماری نشوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • مهدی
    ۰ ۰

    سلام سهام جز سرگردانی چیزی برای مردم ندارد من سی سال در بورس خرید وفروش میکردم به یکبار سهام تمام سهم بنده را صفر اعلام کرد به هرجا هم تماس میگیریم کسی جوابگو نیست