در گفت‌وگو با عضو کمیسیون تلفیق مجلس مطرح شد؛

یک بام و دو هوای مجلس/ سهام عدالت تنها به ۷میلیون نفر جامانده اختصاص می‌یابد؟

طرح جاماندگان سهام عدالت از سوی اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ساماندهی سهام عدالت نام گرفت و تدوین شد. براساس این طرح، سهام عدالت به ۲۰ میلیون نفر از اشخاصی که در مرحله اول از دریافت آن بازماندند، اختصاص می‌یابد.

اقتصادآنلاین سارا محسنی؛ براساس آخرین آماری که از سوی برخی نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اعلام شده، تعداد جاماندگان سهام عدالت ۲۰ میلیون نفر برآورد شده است. باوجود اینکه این طرح در نوبت بررسی صحن علنی قرار دارد، کمیسیون تلفیق با تصویب پیشنهادی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، خبر از اختصاص سهام عدالت، تنها به ۷ میلیون نفر از جاماندگان آن داده است. 

این در حالی است که محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، آذرماه سال جاری در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین گفته بود: طرح جاماندگان سهام عدالت در مجلس یازدهم در کمیسیون اقتصادی مجلس در دستور کار قرار گرفت و پس از چندین جلسه بررسی طرح جاماندگان، این طرح به صحن علنی مجلس رسیده است.

از سوی دیگر از ابتدای آزادسازی این سهام تاکنون، هنوز تکلیف اشخاصی که به هر دلیل از سهام عدالت جا مانده‌اند، مشخص نشده است. درواقع می‌توان گفت با وجود تصویب طرح اختصاص سهام عدالت به برخی از دهک‌های کم درآمد جامعه، همچنان ابهامات و سخنان ضد و نقیضی از سوی مسئولان مربوطه وجود دارد. در رابطه با این موضوع با ابراهیم عزیزی، عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی به گفت‌وگو پرداختیم. 

عزیزی تصریح کرد: پیشنهاد اختصاص سهام عدالت به ۷ میلیون نفر از جاماندگان در کمیسیون تلفیق، تصویب شده و در انتظار رای آوردن در صحن علنی مجلس است. 

وی در پاسخ به این سوال که آیا دولت تنها منابع لازم برای اختصاص سهام عدالت به ۷ میلیون نفر را داشته و چنین موضوعی بر اعلام تعداد ۷ میلیون نفر بازمانده به جای ۲۰ میلیون نفر تاثیر داشته است یا خیر، گفت: ما اعتقاد داریم که دولت منابع قابل اتکا برای اختصاص سهام عدالت به اشخاص را دارد!

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اختصاص سهام عدالت به ۷ میلیون نفر در کمیسیون تلفیق مطرح شده و رای آورده است و با تمام شدن بررسی‌های لازم در کمیسیون تلفیق، طرح به صحن علنی خواهد رفت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۱

  سلام من کارگری مکنم اگرکارباشد بیمه ندارم خانه ن شقل ن بسوادم بیدرامدم وام ن منشعتی صدتومان ن سهام عدالت ن پنجاه سال دارم اگر وقتی مانده و کمتر خجالت خانواده بکشم ونرم ضایعات جم کنم وبگویند بو میدی منا ثبت نام کنید

 • سیدعلی
  ۰ ۱

  اون دفعه ب ماتعلق نگرفت بیکارم هستم الانم تواین 7میلیون نیستم منم رای نمیدم حالاکه جزاون 60میلیون سهم عدالت بگیرنیستم

  • ناشناس
   ۰ ۰

   واقعا بی عدالتی درایران اوج گرفته...هر کی به فکر پر کردن جیب خودش هست..خدا ازتون نگذره ..موقع رای دادن هم میرسد ..فقط ما برای رای دادن ایرانی هستیم ...اینجور که معلومه به ماهم سهام نمیدن ..چون شوهرم کارگره ضعیفی هست باحقوق کــــــم و بیمه .خدا ازتون نگذره