اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

تحرکات روزانه صندوق‌های قابل معامله/ رشد دولتی‌ها هم نتوانست توجه حقیقی‌ها را به خود جلب کند

امروز ۲۱۳میلیارد تومان دارا یکم و ۲۰۰میلیارد تومان دارا دوم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله به هزار و ۴۲۰میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در این صندوق‌ها ۴۱میلیارد تومان بود.

اقتصادآنلاینامیر مهدی زاده؛ صندوق آوای فردای زاگرس (فردا) بیشترین معاملات روز جاری را به خود اختصاص داد و بعد از آن صندوق با درآمد ثابت کمند (کمند) بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) نیز در جایگاه سوم بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۲۶میلیارد تومان واحدهای صندوق «فردا» را از حقوقی‌ها خریدند (۹درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق «کمند» را به ارزش ۳۸میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۱۳درصد معاملات).

دارندگان صندوق سرمایه گذاری در سهام پالایشی یکم (پالایش) رشد ۴.۲درصدی دارایی خود را به چشم دیدند ولی از طرف دیگر مالکان صندوق سرمایه‌گذاری صنوین (صنوین) با زیان ۰.۴درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۶.۹درصد) در رابطه با صندوق امین تدبیرگران فردا (الماس) در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم سهم ۲۹درصدی از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله و همچنین حدود دو میلیارد تومان ورود پول حقیقی داشتند.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم هزار و ۴۲۰میلیارد تومان رسید و ورود پول حقیقی ۴۱میلیارد تومان شد. لازم به ذکر است گردش بازار سهام در حدود ۱۳هزار و ۶۵۰میلیارد تومان و مقدار ورود پول حقیقی حدود ۳۰۰میلیارد تومان بوده است.

برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی آن‌ها کلیک کنید

تحرکات روزانه صندوق‌ها 99.10.21

نوسان روزانه صندوق‌ها 99.10.21

بیشتر بخوانید
ارسال نظر