توسط کمیسیون تلفیق مجلس انجام شد؛

موافقت با ثبت‌نام ۷میلیون نفر از جاماندگان سهام عدالت

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی از موافقت این کمیسیون با ثبت نام ۷میلیون نفر از جاماندگان سهام عدالت در کل کشور خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، ابراهیم عزیزی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، پیشنهاد شد که امکان  ثبت‌نام برای جاماندگان سهام عدالت ایجاد شود، اظهار داشت:  حدود 7میلیون نفر در کل کشور از ثبت‌نام سهام عدالت جا ماندهاند و سزاوار است که ما به این افراد نیز توجه کرده و حق آنها را ادا کنیم.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیشنهاد ثبت‌نام جاماندگان سهام عدالت در کمیسیون تلفیق مطرح شد و اعضای این کمیسیون نیز با توجه به ماهیت عادلانه این پیشنهاد، با ثبت‌نام 7میلیون جا مانده از سهام عدالت موافقت کردند.

عزیزی گفت: پس از موافقت کمیسیون تلفیق، در قدم بعدی پیشنهاد ثبت‌نام 7میلیون جامانده از ثبت‌نام سهام عدالت، باید در صحن علنی مجلس مطرح و در معرض رای کل نمایندگان مجلس قرار گیرد تا به تصویب نهایی برسد.

وی افزود: شکل‌گیری سهام عدالت در راستای توزیع عادلانه ثروت میان مردم صورت گرفت لذا کسانی که به هر دلیل از ثبت‌نام جامانده‌اند، باید این حق برایشان محفوظ باشد.

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در خصوص احتمال تصویب نهایی پیشنهاد مذکور در خانه ملت نیز گفت: با شناختی که از فضای حاکم بر مجلس و رویکرد مردمی نمایندگان داریم، به نظر می‌رسد مشکلی برای تصویب نهایی کلیات این طرح نداشته باشیم.

وی افزود: تنها ممکن است نمایندگان در خصوص جزئیات پیشنهاد و نحوه ثبت‌نام متقاضیان و واگذاری سهام، صحبت‌هایی داشته باشند که این نیز طبیعی است و طبق روال جاری مجلس در خصوص تمام پیشنهادها و طرح‌ها، این رویکرد وجود دارد.

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در ادامه همچنین گفت: مجلس یازدهم در تصویب این طرح و طرح‌هایی که به نوعی منافعش به عموم مردم می‌رسد، یکدست و متحد است زیرا شانی برای خود جز خدمت به مردم قائل نیست.

عزیزی با اشاره به طرح‌های دیگر مجلس برای کمک به معیشت و رفاه بیشتر مردم همچون افزایش مالیات بر خانه‌های خالی نیز گفت: عزم این مجلس کمک به مردم به ویژه اقشار ضعیف جامعه است و در این راستا با تصویب قوانین بازدارنده، باید جلوی دلالی و واسطه‌گری گرفته شود.

وی تاکید کرد: به عنوان نمونه طرح افزایش مالیات بر خانه‌های خالی، هزینه دلالی را برای واسطه‌گران و سوداگران مسکن بالا می‌برد لذا آنها به احتکار خانه نپرداخته و منازلشان را یا می‌فروشند یا اجاره می‌دهند که در هر دو مورد هم نرخ خانه و هم نرخ اجاره‌بها به صورت طبیعی پایین خواهد آمد و این به نفع مردم است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • محمد
  ۱ ۰

  خداخیرتان دهد چون اینجوری میشه بهش گفت سهام عدالت اگه جاماندگان ثبت نام کنند

 • لطفا جاماندگان سهام عدالت .بخصوص بازنشتگان را ثبت نام کنید باتشکر
  ۱ ۰

  باتشکر لطفا جاماندگان سهام عدالت خصوصا بازنشستگان راثبت نام کنید .باسپاس فراوان

 • رضا
  ۱ ۰

  خداخیربده به نماینده ائ که بفکرخودش تنهانیست بفکرجامانده های سهام عدالت هست

 • محمد
  ۱ ۰

  با تشکر لطفا فکری به حال جاماندگان بکنید خداخیرتون بده درود به شرف مجلس

 • بنده خدا
  ۱ ۱

  خیلی ممنون که به فکرما جاماندگان هستی اقای محترم عزیزی

 • ناشناس
  ۱ ۰

  داستان اونایی که از یارانه جا موندن یا به زور قطع شده چی میشه نکنه چند نفر از اقوام نمایندگان محترم از سهام عدالت جا موندن اینا هم میخوان قانونی یه لحظه باز کنن درو بعد ببندند

 • ناشناس
  ۲ ۰

  لطفا بازنشستگان ت اجتماعی را هم مورد لطف خود قرار دهید .

 • ناشناس
  ۱ ۰

  ای بابا حتما بازم فقط شامل کمیته امدادی ها و بهزیستی ها و ...میشه آخه فقط ۷ میلیون نفر که جا نموندن خیلیا جاموندن بعدشم مگه همه ی اونایی که الان سهام عدالت دارن بی بضاعت و کمیته امدادین بقران خیلیاشون پولدارن

 • amir
  ۰ ۰

  خدا خیر بده اونایی ک ب فکر معشیت مردمن مرسی

 • ناشناس
  ۰ ۰

  من یک خانم سرپرست خانوار با حقوق مستمری بگیر هستم وسهام عدالت و معیشتی ندارم وچهار نفریم آیا این قانون حق هست

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام ما یه خانواده 5نفره هستیم هیچ کدام از ما سهام عدالت ثبت نداریم