اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

تحرکات روزانه صندوق‌های قابل معامله/ بی‌اعتمادی حقیقی‌ها به «اعتماد»

امروز ۱۸۲میلیارد تومان دارا یکم و ۱۴۲میلیارد تومان دارا دوم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله به هزار و ۱۱۱میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقوقی در این صندوق‌ها ۴۸میلیارد تومان بود.

اقتصادآنلاینامیر مهدی زاده؛ صندوق اعتماد آفرین پارسیان (اعتماد) بیشترین معاملات روز جاری را به خود اختصاص داد و بعد از آن صندوق با درآمد ثابت کمند (کمند) بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) نیز در جایگاه سوم بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۴۹میلیارد تومان واحدهای صندوق «کمند» را از حقوقی‌ها خریدند (۲۶درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق «اعتماد» را به ارزش ۱۲۰میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۴۶درصد معاملات).

هیچ‌یک از دارندگان صندوق سرمایه گذاری در سهام، رشد دارایی خود را مشاهده نکردند و در طرف دیگر مالکان صندوق پالایشی یکم (پالایش) با زیان ۶.۱درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۶درصد) در رابطه با صندوق ارزش آفرین بیدار (ارزش) در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم سهم ۲۹درصدی از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله و همچنین ۳۰۰ میلیون تومان خروج پول حقیقی داشتند.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم هزار و ۱۱۰میلیارد تومان رسید و خروج پول حقیقی ۴۸میلیارد تومان شد. لازم به ذکر است گردش بازار سهام در حدود ۱۴هزار و ۷۰۰میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی هزار و ۸۰۰میلیارد تومان بوده است.

برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی آن‌ها کلیک کنید

تحرکات روزانه صندوق‌ها 99.10.17

نوسان روزانه صندوق‌ها 99.10.17

بیشتر بخوانید
ارسال نظر