در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین مطرح شد؛

بازار سرمایه‌ با واگذاری شرکت‌های دولتی رونق می‌گیرد

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی معتقد است مصوبه جدید هیأت وزیران مبنی بر واگذاری سهام شرکت‌های پالایشی و سرمایه‌گذاری به بانک‌های صادرات ایران، ملت و تجارت در قالب رد دیون، با توجه به افزایش نقدشوندگی مطالبات بانک‌ها، می‌تواند آثار مثبتی در عملکرد آنها پدید آورد و اقبال سهامداران به خرید سهام بانک‌های مزبور را به دنبال داشته باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین، سیدرضا موسوی اظهار کرد: این واگذاری علاوه بر کاهش مشکلات تصدی‌گری بخش دولتی، زمینه رونق اقتصادی را نیز فراهم می‌کند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی در توصیف وضعیت بازار سرمایه در ماه‌های پیش رو گفت: خوشبینی نسبت به کاهش ریسک‌های سیستماتیک در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی، آثار مثبتی برای بازار سرمایه و به خصوص بانک‌های دارای شعب خارجی همچون بانک صادرات ایران در پی خواهد داشت، ضمن اینکه واگذاری سهام دولتی به بانک‌های مذکور علاوه بر تأمین بخشی از کسری بودجه دولت می‌تواند موجب ثبات وضعیت عرضه‌ سهام متعلق به دولت در بازار بورس شود. 

موسوی ادامه داد: براساس بررسی‌های صورت گرفته در شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی، روند بانک صادرات ایران طی سال های 1396 تا پایان سال 1398 در اکثر شاخص‌های عملکردی برآوردی، افزایشی بوده و این بانک را در زمره بانک‌های موفق کشور قرار داده است.

این استاد دانشگاه افزود: برآورد شاخص‌های عملکردی برای بانک‌های بورسی و رتبه بندی بانک‌ها در سال 1398 و مقایسه آن با سال 1396 نشان می‌دهد رتبه بانک صادرات ایران در عمده شاخص‌ها ارتقا یافته است که از  بهبود وضیعت این بانک در بازار پولی کشور حکایت دارد.

وی گفت: در چنین شرایطی به نظر می‌رسد بازده سهام بانک صادرات ایران در آینده با تداوم رشد همراه خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر