اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

تحرکات روزانه صندوق‌های قابل معامله/ صعود الماس با وجود نوسان ۱۰درصدی

امروز ۱۶۰میلیارد تومان دارا یکم و ۱۴۰میلیارد تومان دارا دوم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله به هزار و ۲۰میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در این صندوق‌ها بیش از ۷۰میلیارد تومان بود.

اقتصاد آنلاین امیر مهدی زاده؛ صندوق با درآمد ثابت کمند (کمند) بیشترین معاملات روز جاری را به خود اختصاص داد و بعد از آن صندوق اعتماد آفرین پارسیان (اعتماد) بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) نیز در جایگاه سوم بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها حدود ۸۷میلیارد تومان واحدهای صندوق «کمند» را از حقوقی‌ها خریدند (۳۶درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق «اعتماد» را به ارزش ۱۹میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۱۰درصد معاملات).

دارندگان صندوق سرمایه گذاری در سهام امین تدبیرگران فردا (الماس) رشد ۱.۳درصدی دارایی خود را به چشم دیدند ولی از طرف دیگر مالکان صندوق آوای معیار (آوا) با زیان ۴.۵درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۱۰درصد) در رابطه با صندوق «الماس» در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم سهم حدود ۳۰درصدی از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله و همچنین حدود یک میلیارد تومان خروج پول حقیقی داشتند.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم هزار و ۲۰میلیارد تومان رسید و ورود پول حقیقی ۷۳میلیارد تومان شد. لازم به ذکر است گردش بازار سهام در حدود ۱۴هزار و ۵۷۰میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی ۵۵۰میلیارد تومان بوده است.

برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی آن‌ها کلیک کنید

تحرکات روزانه صندوق‌ها 99.10.16

نوسان روزانه صندوق‌ها 99.10.16

بیشتر بخوانید
ارسال نظر