اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

«پالایش یکم» بالاخره سودده شد/ بازگشایی از همیشه نزدیک‌تر است

با رسیدن بازده پالایش یکم به سه درصد، بالاخره این صندوق از زیان خارج شد. رئیس سازمان بورس اوراق بهادار از ارائه پیشنهادی به دولت درباره بازگشایی این صندوق خبر داد.

اقتصاد آنلاینسهیل بانی؛ با گذشت دو روز از هفته جاری، «پالایش یکم»، دومین صندوق ETF دولتی که در شهریور ماه پذیره نویسی شد، رشدی چهار درصدی رقم زد و بالاخره سودده شد. حال با احتساب ۳۰درصد تخفیف، ارزش ذاتی این صندوق به سه درصد بالای تخفیف دولت رسید. با این حساب دارایی فردی که در زمان پذیره نویسی پنج میلیون تومان پالایش یکم خریده است، اکنون به پنج میلیون و ۱۵۰هزار تومان رسیده است.

روند مثبت پالایشی‌ها از آغاز این هفته 

سهام شرکت‌های پالایش نفت تهران، اصفهان، تبریز و بندر عباس که سهام های تشکیل دهنده صندوق پالایش یکم هستند، با پیش گرفتن روندی صعودی‌ در دو روز معاملاتی گذشته، رشد ارزش این صندوق را رقم زدند.

نسبت به هفته گذشته «شتران» شش درصد، «شپنا» پنج درصد، «شبریز» یک درصد و «شبندر» و دو درصد رشد کردند.

برای دیدن تصویر در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید

پالایش یکم

همه چیز مهیای بازگشایی پالایش یکم 

روز گذشته، حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس اوراق بهادار، درباره بازگشایی پالایش یکم توضیحاتی را بیان کرد. طبق گفته‌های وی، با توجه به سودده شدن پالایش یکم، پیشنهادی از طرف سازمان بورس به دولت مبنی بر بازگشایی این صندوق ارائه شده است که با عملی شدن این پیشنهاد، بازگشایی پالایش یکم دور از انتظار نیست. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر