کد خبر 518007

یک نماینده مجلس مطرح کرد؛

آغاز بررسی لایحه رتبه بندی معلمان در مجلس

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: لایحه رتبه‌بندی معلمان به این کمیسیون ارجاع شده و رسیدگی به آن آغاز شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، احمد‌حسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین وضعیت بررسی لایحه نظام رتبه بندی معلمان در مجلس، گفت: لایحه مذکور اواخر سال گذشته از سوی دولت به مجلس ارائه شد که به دلیل اینکه بررسی بودجه در دستور کارقوه مقننه قرار داشت و جلسات کمیسیون‌های تخصصی برگزار نمی‌شد رسیدگی به لایحه رتبه بندی فرهنگیان به جلسات کمیسیون در سال جدید موکول شد.

وی با بیان اینکه بررسی لایحه رتبه‌بندی معلمان در کمیسیون آموزش آغاز شده است، ادامه داد: پس از پایان ارزیابی‌ها در کمیسیون آموزش، لایحه مذکور برای بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، بیان کرد: چگونگی ارتقاء معلمان براساس صلاحیت‌های فنی و مهارتی و عملکرد رقابتی معلمان، تشکیل کمیته‌های ارزیابی معلمان برای اجرای بهینه طرح رتبه بندی و همچنین تمامی مزایای شغلی و ارتقا یا تنزل رتبه و زمینه سازی برای پیشرفت‌های کاری فرهنگیان در این لایحه لحاظ شده است.

حجت الاسلام فلاحی با بیان اینکه طرحی تحت عنوان ساماندهی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش نیز با 72 امضا به کمیسیون آموزش ارجاع شده است، گفت: طرح مذکور برای ارزیابی کارشناسی به کارگروه تخصصی ارجاع و در حال بررسی است.

وی بیان کرد: علاوه بر این طرح ساماندهی نیروهای غیر رسمی و تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریسی ، نهضتی‌ها، پیش دبستانی‌ها و خرید خدمتی‌ها نیز در دستورکار کمیسیون آموزش است.

نماینده مردم همدان در مجلس با تاکید بر اینکه نقش معلمان در برنامه‌های توسعه کشور راهبردی است ، بیان کرد: ارتقای منزلت فرهنگیان برای توسعه و تعالی کشور ضرورت دارد لذا نباید فرهنگیان در عرصه تلاش برای توسعه علمی و بالندگی آینده سازان کشور هیچ‌گونه دغدغه معیشتی داشته باشند که امیدواریم این لایحه و طرح‌ها در ارتقا جایگاه و منزلت آنها موثر باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • معلم
  ۳ ۰

  خب هیچی نشه باز شش ماه دیگه سرکاریم تا از مجلس چی می خواد بیرون دربیاید.

 • شیرزاد فلاح
  ۳ ۰

  سلام خدا کنه هر اتفاق که می افتد در لایحه بندی، به نفع اجتماع وفرهنگیان، رقم بخوره،.
  چون. بنده. با 27 سال خدمت صادقانه که همه فرهنگیان طعم ان را کشیده اند.
  آن هم بی پولی وجیب خالی وشرمنده خانواده بودن است، بنده که 27 سال خدمت کردم از این می ترسم که تنزل رتبه داشته باشم، نه ترفیع رتبه وجایگاه معلمی بیشتر همکاران که اینجوری که معلوم است هر شش سال یک رتبه شاملمون میشه.
  خداوند پشت وپناه مجلس انقلابی که به فکر فرهنگیان است.

 • شیرزاد فلاح
  ۴ ۱

  خداوند پشت وپناه مجلس انقلابی.

 • ناشناس
  ۴ ۰

  معلمها بیشتر اول در خواست همسان سازی،با ارگانهای و وزارت خانه های دیگر هستند بعد رتبه بندی
  چون همسان سازی با وزارت خانه های دیگر حق همه معلمها هست ،رتبه بندی شامل معلمان پژوهشگر ،متعهدین خدمت ،

 • ناشناس
  ۳ ۰

  همسان سازی با حقوق دیگر کارمندان ومزایا بعد هم رتبه بندی

 • ناشناس
  ۲ ۰

  متاسفانه با این مسئول های مدارس که ارشدیتی ندارند معلمانی که کوتاه بیایند و دیوار کوتاهی دارند رتبه های بهتری میگیرند ومعلمانی که چند سر و گردن از نظر سواد و کلاسداری دارند ،تنزل رتبه میگیرند .

 • منتقد
  ۳ ۰

  خدایی چقد پاکدل وساده اید شما . شما گفتین ،مجلس ودولتم عمل کرد!!

 • ناشناس
  ۲ ۰

  فقط اموزش وپرورش برای اضافه کردن حقوق ازمون و....داره چراادارات دیگر مثل بانک ها وتامین اجتماعی وسایر ادارات ازمون وشرایط نداره

 • نورالدین باباعلی
  ۲ ۰

  با سلام‌ خدمت همه مسئولین محترم کشوری مخصوصا نمایندگان
  این دوره مجلس شورای اسلامی که به فکر منزلت فرهنگیان هستند
  یک سوال اینجا در سخنان نماینده محترم همدان که واقعا پیگیر رتبه بندی هستند مشاهده می شود که آیا یک فرهنگی با ۲۹ سال یا بیشتر
  آیا ممکن است تنزل رتبه شاملش شود بعداز ده سال وعده رتبه بندی
  الان با تنزل روبرو شویم از شما عاجزانه تقا ضا داریم که این کلمه
  تنزل رتبه را از این لایحه رتبه بندی حذف کنید که واقعا برای
  فرهنگیان بسیار سنگین و غمگین است

 • شیرزاد فلاح
  ۲ ۰

  سلام باتوجه به تورم اقتصادی 1400 که هنوز حکم جدیدی زده نشده جالب است که حقوق معلمان 25درصد اضافه میشه ولی پزشکان 28درصد بر روی تعرفه ها کشیده اند، من معلم روز به روز تر فقیر تر میشیم با آن مالیاتی که فرهنگیان نجیب از حقوق شان کم میشه ی پزشک 6ماه در ایران پول جمع میکند
  6ماه دیگرش میرن خارج کیف خودشون میکنند، با ی حساب سر انگشتی مالیات معلمان در سال1400 کمتر از 600هزار تومان نیست، وجالب اینکه هیچ وزارتخانه ای مقرری ماه اول ندارند ولی هر حکمی که معلمان میخورند نمیدونم مقرری ماه اول چیه ودر جیب چه کسانی میره

 • شیرزاد فلاح
  ۱ ۰

  معلوم است مقرری ماه اول تو جیب کی میره