کد خبر 484956

چطور وام یک میلیونی بگیریـم؟ +جزییات

پرداخت کمک معیشتی و وام یک میلیونی فقط به سرپرستان خانوارهای بدون درآمد انجام می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین، دولت در نظر دارد برای حدود 11 میلیون سرپرست خانوار که درآمد ثابت ندارند، با پرداخت تسهیلات یک میلیون تومانی و نیز پرداخت کمک حمایت معیشتی 100 هزار تومانی به مدت چهار ماه، از آنها حمایت کند.

کمک‌ معیشتی به چه کسانی تعلق می‌گیرد

این کمک‌ها به کسانی تعلق می‌گیرد که درآمد ثابتی نداشته و بیمه تأمین اجتماعی هم نداشته باشند، در واقع برای افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی و افراد بدون درآمد در نظر گرفته شده که کل جامعه هدف 11 میلیون نفر سرپرست خانوار هستند که با تعداد اعضا خانوار آنها حدود 29.7 میلیون نفر را در بر می‌گیرد.

ثبت‌نام چگونه و از کی انجام می‌شود

سرپرست خانوار کافی است کد ملی خود را با شماره همراهی که به نامش است را به سرشماره 6369 ارسال کند و نیازی به درج هیچ کلمه‌ای در این پیامک نیست و فقط کد ملی سرپرست خانوار ارسال شود که به منزله تقاضا برای وام یک میلیون تومانی تلقی می‌شود.

از شرایط دریافت این وام این است که این افراد یارانه‌بگیر باشند و در نوبت فروردین سال 99 هم وام یک میلیون تومانی کرونایی دریافت کرده باشند. 

بسته کمک معیشتی بلاعوض برای چهار ماه باقیمانده سال به ازای هر نفر ماهانه 100 هزار تومان از طرف دولت پرداخت می‌شود که برای دریافت بسته کمک بلاعوض نیازی به ثبت‌نام نیست، فقط وام یک میلیون تومانی نیاز به ثبت‌نام دارد که آن هم تنها با ارسال شماره ملی سرپرست خانوار به سرشمار 6369 انجام می‌شود.

بازپرداخت تسهیلات یک میلیون تومانی چگونه انجام می‌شود

با توجه به اینکه وام یک میلیون تومانی قبل از حساب یارانه ماهانه دریافت می‌شود، برای کسانی که وام یک میلیونی جدید درخواست کنند از محل کمک معیشتی یارانه بنزین آنها کسر خواهد شد.

کسانی که تقاضا برای تسهیلات یک میلیونی می‌دهند، حتماً باید یارانه‌بگیر و کمک‌معیشتی بگیر بنزین باشند.

کارگرانی که بیمه تأمین اجتماعی دارند، اما حقوق‌بگیر دولت نیستند، جزو خانواده‌های با درآمد ثابت تلقی می‌شوند.

در بیمه خویش‌فرما هم با توجه به اینکه یک خانوار 2 نفری ماهانه یک میلیون تومان پرداخت می‌شود، آنها هم جزو خانوارهای با درآمد به حساب می‌آیند و در این مرحله تسهیلات یک میلیونی و کمک معیشتی فقط به خانوارهایی تعلق می‌گیرد که هیچ درآمدی ندارند، مانند برخی کشاورزان، عشایر، روستاییان، دستفروشان، افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی، سازمان بهزیستی و دیگر افرادی که درآمد ثابتی ندارند، چه شهری یا روستایی باشند، به آنها تعلق می‌گیرند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • بی نام
  ۳ ۱

  کجا میدن من یه کارگر ساه هستم چرا به من ندادن وام یک میلیون تومان رو

 • ماهی
  ۲ ۱

  والا ی بنده خدایی کارمنده رسمیه ماهی نه ملیون حقوقشه براش ی تومنو ریختن علط کردن ک فقط بهزیستیو کمیته

 • فتحی نژاد
  ۳ ۱

  واقعا نیاز دارم اخه چطور شناسای مکنید من سه ماه بیکارم بخاطر کرونا ریختن بیرون پول ندادن بیمه قطع شد این گوشی من نیست چون گوشیم خرابه گوشی پدر شوهرمه

 • ناشناس
  ۱ ۲

  چ

 • اسمعیل مطوری
  ۱ ۱

  سلام چرابه ماکه نه حقوق داریم نه بیمه وام ندادن الانم صدتومن همینطورچطوری بررسی میکنن به کی میدن خواهشن رسیدگی شود

 • ناشناس
  ۰ ۰

  والا درسته ما بیمه هستیم اما ماهی دوملیون برا پنج نفر درامدی هستش نه وام رو ریختن نه نفری صد تومن رو،،،اونایی که شغل ازاد دارن ماهی 15ملیون درامد دارن براونا درنطر گرفته شده اما ما چون دوملیون میگیریم بیمه هم هستیم خیلی داریم با پنج نفر دوملیون هیچی هم نمیشه خرید

 • علی مهرنژاد
  ۱ ۰

  من راننده کمکی تاکسی هستم چند ماه بیکارم فقط بیمه رو خودم میریزم نه وام یک میلیونی دادن نه 100 هزارتومن چرا

 • هادی تیموری قازقان
  ۰ ۰

  وام یک میلیونی