کد خبر 470112

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

قیمت سکه کاذب است؟

در پی کاهش ۸۳دلاری بهای اونس جهانی، قیمت طلا و سکه باید کاهش می‌یافت که رشد نرخ ارز مانع آن شد ولی باید تاکید کرد که قیمت‌های فعلی کاذب است.

اقتصاد آنلاین - فاطمه اکبرخانی؛ نادر بذرافشان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره وضعیت امروز بازار طلا توضیح داد: قیمت طلا و سکه در مقایسه با روز گذشته به ثبات رسیده اما با توجه به اینکه بهای اونس جهانی حدود ۸۳دلار کاهش یافته، باید شاهد افت قیمت‌ها در بازار داخل باشیم که متاسفانه التهاب بازار ارز مانع این موضوع شد. در ساعات پایانی معاملات روز گذشته بازار ارز، شاهد کاهش جزیی قیمت دلار بودیم که با این حساب پیش‌بینی می‌شود نرخ ارز تا پایان هفته کاهش یابد و به همین ترتیب بهای طلا و سکه هم نزولی شود.

دبیر اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره وضعیت تقاضا در این بازار نیز گفت: هفته گذشته تقاضا برای خرید سکه حدود ۲۰درصد نسبت به روزهای قبل افزایش یافت اما همچنان مصنوعات طلا به دلیل افزایش شدید قیمت و همچنین مسائل مربوط به مالیات متقاضی ندارد؛ از طرفی مردم برای سرمایه‌گذاری به سمت خرید طلای خام و یا آب شده آمده‌اند که ما این کار را توصیه نمی‌کنیم.

وی اضافه کرد: طلای آب شده مخصوص فعالان صنفی ما است و از آنجا که مردم در این زمینه تخصص ندارند ممکن است در خرید و فروش این نوع طلا به دلیل اجرت آن دچار مشکل شوند، لذا با توجه به این که در سال جهش تولید هستیم پیشنهاد ما این است که مردم هم برای کاهش ریسک خرید خود و هم بازگشت رونق به واحد‌های تولیدی ما، طلای کم اجرت یا سکه بخرند.

بذرافشان تاکید کرد: در این راستا توصیه می‌کنم که مردم طلای خود را از واحد‌هایی که مجوز رسمی از اتحادیه دارند بخرند و سکه هم از واحد‌هایی که جواز سکه فروشی از اتحادیه دارند، به همراه کارت وکیوم و هولوگرام همان واحد صنفی تهیه کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر