کد خبر 469250

پرداخت یارانه جدید به ۶۰میلیون ایرانی

یک نماینده مجلس از پرداخت یارانه کالایی به ۶۰میلیون ایرانی از مهرماه امسال خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، جبار کوچکی نژاد، عضو کمیسیون برنامه‌و بودجه مجلس از پرداخت یارانه کالایی به ۶۰میلیون ایرانی از پاییز امسال خبر داد و گفت: در این طرح که تدوین آن نهایی شده ۴۰میلیون ایرانی یارانه کالایی ۶۰هزارتومانی و ۲۰میلیون ایرانی یارانه ۱۲۰هزارتومانی به‌صورت ماهانه دریافت خواهند کرد.

۶۰میلیون ایرانی کارت اعتباری تامین اقلام اساسی دریافت می‌کنند

وی اظهار داشت: این طرح (یارانه کالایی) را حدود یک ماه پیش در صحن مطرح کردم که با اقبال بیش از ۸۰درصدی نمایندگان مجلس شورای اسلامی مواجه و تصویب شد.

وی با بیان اینکه طرح تأمین کالاهای اساسی اقشار آسیب‌پذیر پس از تصویب در صحن به کمیسیون برنامه‌وبودجه ارجاع و در خصوص تأمین منابع و نحوه پرداخت آن تصمیم‌گیری شد، افزود: این طرح طی چند روز گذشته تقریباً در کمیسیون برنامه‌وبودجه نهایی شده و حدود ۳۱ هزار میلیارد تومان از منابع بودجه سال ۹۹ به آن اختصاص داده شده تا دولت در شش‌ماهه دوم سال نسبت به اجرای آن گام عملی بردارد و طبق تکلیف از ابتدای مهرماه امسال لازم‌الاجرا است.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی در خصوص تأمین منابع مالی طرح تأمین و توزیع کالاهای اساسی دهک‌های پایین جامعه در سال۱۴۰۰ نیز گفت: دولت منابع لازم برای تأمین و توزیع کالاهای اساسی مردم به‌ویژه دهک‌های پایین را که به‌صورت اعتباری است و تنها می‌توان با آن اقلام مشخصی را خریداری کرد را در بودجه سال۱۴۰۰ تأمین خواهد کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۶۰ میلیون نفر ایرانی در راستای تأمین و توزیع کالاهای اساسی منتفع خواهند شد، تصریح کرد: به ۴۰ میلیون ایرانی در راستای طرح تأمین و توزیع کالاهای اساسی که دارای حقوق ماهانه و یا بازنشستگی هستند اعتباری ۶۰ هزارتومانی پرداخت خواهد شد به‌گونه‌ای که اگر در یک خانوار چهار تن ساکن باشند اعتباری ۲۴۰ هزارتومانی پرداخت خواهد شد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان همچنین برای ۲۰ میلیون ایرانی که هیچ‌گونه منابع درآمدی نیز ندارد، نیز گفت: این قشر عمدتاً تحت تکفل بهزیستی و کمیته امداد بوده و تقریباً هیچ‌گونه درآمدی ندارند و بنا بر پیش‌بینی قانون اعتباری دو برابری دریافت خواهند کرد به‌طوری‌که به هر یک از افراد خانوار اعتباری ۱۲۰ هزارتومانی پرداخت می‌شود و مجموعاً یک خانواده چهار نفره اعتباری ۵۰۰ هزارتومانی دریافت می‌کنند.

کوچکی نژاد با اشاره به اینکه برای خانوارها در طرح تأمین و توزیع کالاهای اساسی کارت‌های اعتباری در نظر گرفته خواهد شد، تصریح کرد: افراد واجد شرایط در این قانون که مفاد و شرایط آن کاملاً برای مردم شفاف خواهد شد تنها می‌توانند بااعتباری که ماهانه شارژ می‌شود کالاهایی همچون برنج، گوشت، مرغ، روغن و یا سایر اقلام اساسی را دریافت کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۰

  سلام آخه الان که برنج شده کیسه ای 250 تومن طرف باید 10 تومن هم از جیبش بده تا بتونه یه کیسه برنج بخره دیگه بقیه چیزا پیش کش 😂😂😂

 • ناشناس
  ۰ ۰

  الان پاییزهست پس کی میدین

 • ناشناس
  ۰ ۰

  متأسفیم که در کشوری زندگی میکنیم که جزو ثروتمندترین کشورهاست ولی مردمدش دارن گدایی میکنن برنج و مایحتاج زندگی روز بروز گرانتر و این فقط یک علت داره اون هم اینه که دولتمردان ایران دو تابعیتی و دروغگو هستن همشون بفکر پر کردن جیب خودشون همش وعده و وعید یارانه احمدی نژاد ۴۵ هزار تومان بود دلار هم بود هزار و هشتصد و الان دلار شده ۲۷ هزار یانه همون ۴۵ هزار ظلم بزرگتر از این