کد خبر 465549

خبر مهم ربیعی برای بورسی‌ها

ابهامات سپرده گذاری یک درصد از دارایی صندوق توسعه ملی در صندوق تثبیت بازار رفع شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، سخنگوی دولت با بیان اینکه «ابهامات سپرده گذاری یک درصد از دارایی صندوق توسعه ملی در صندوق تثبیت بازار رفع شده است» گفت:‌ این سپرده گذاری از ابتدای هفته بعد انجام خواهد شد که موجب پایداری بازار سرمایه و بورس خواهد شد.

ربیعی با بیان این که موضوع بورس در جلسه امروز ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بررسی شد گفت: از سال ۹۴ مصوبه ای وجود داشته که صندوق توسعه ملی یک درصد از دارایی‌های خود را در صندوق تثبیت بازار سپرده گذاری کند، تاکنون ابهام داشت و این کار انجام نشده بود و به همین دلیل هم تاکنون انجام نشده است و اخیرا ابهامات رفع شد و از ابتدای هفته آینده این سپرده گذاری انجام می‌شود و کارشناسان معتقدند این اقدام موجب پایداری بازار بورس می شود.  

وی گفت: در جلسه امروز تصمیاتی اتخاذ شد که پشتوانه‌های خوبی خواهد داشت؛ در این جلسه به برخی گلایه‌ها نسبت به حضور حقوقی ها اشاره شد؛ حقوقی‌ها متناسب با ضوابط شواری عالی بورس موظف هستند حداکثر همکاری را انجام داده و به این ضوابط عمل کنند تصمیمات قاطعی گرفته شد که تاثیراتی در بازار خواهد داشت.

سخنگوی دولت افزود: شورای عالی بورس همه تحولات را تحت نظر دارد و همین پنجشنبه جلسه فوق العاده گذاشتند که این‌ها را بتوانند برخی از عرضه‌ها را بررسی کنند.

ربیعی با تاکید بر این که «حمایت از بازار سرمایه سیاست دولت است»  گفت: فراز و نشیب بخشی از ذات بازار بورس است. نگاه دراز مدت به بورس را توصیه می کنیم.  سهامداران در کوتاه مدت از مشاوران خوب  استفاده کنند. برخی از رقبا برای زمین زدن دیگران مطالب روانی را منتشر می کنند که نباید به  این موارد توجه شود.

سخنگوی دولت بیان کرد: وجود فراز و نشیب در بورس تفاوت اصلی سرمایه گذاری در بازار بورس و بانک است؛ تجربه تاریخی نشان می‌دهد منحنی بورس در درازمدت با ثبات بوده است؛ افرادی که با ثبات در بورس حضور داشته‌اند از این مسائل آگاهی دارند.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری با بیان این که وزیر امور اقتصادی و دارایی مسائل بورس را با جدیت پی گیری می‌کند، تصریح کرد: مساله بورس مورد توجه دولت است زیرا پایداری بورس به اقتصاد کشور، کنترل تورم و سرمایه گذاری‌های جدید کمک می‌کند.

ربیعی یادآورشد: از همه صاحب نظران، رسانه‌ها و کارشناسان حوزه بورس و اقتصاد و بازار سرمایه تقاضا می‌کنم علاوه بر نقدهای درستی که انجام می دهند به پایداری و ثبات بورس کمک کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری