کد خبر 461925

ریزش بورس کی تمام می‌شود؟

باتوجه به نرخ دلار و ریزش قابل توجه بازار، حباب در برخی از سهم‌های بزرگ به خصوص سهم‌هایی که در ETF دولتی قرار داشتند، مانند گروه فولادی، پالایشی‌ها و هلدینگ‌ها به طور نسبی پر شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، مازیار فتحی، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: من فکر میکنم ریزش در این گروه از سهم‌ها باتوجه به ریزش شدیدی که در روزهای قبل داشته‌اند، در روزهای آینده به اتمام می‌رسد. اما نباید انتظار صعود زیادی را داشت. زیرا این سهم‌ها به مرحله‌ای پایین‌تر از ارزش خود نرسیده‌اند که بتوان انتظار صعود را از سهم‌های بزرگ داشت.

فتحی اظهار داشت: باتوجه به اتفاقاتی که در بازار سرمایه در روزهای اخیر رخ داده است، بسیاری از سرمایه‌گذاران، به خصوص سرمایه‌گذاران مبتدی، اقدام به فروش سهم‌های خود کرده و از بازار خارج می‌شوند. درنتیجه از تعداد فعالان در بازار و ارزش معاملات کاسته خواهد شد و به نظر من اقبال غیرمعقول به سهم‌های دولتی و ETF بازار کمتر شده و بازار سرمایه عاقلانه‌تر رفتار خواهد کرد.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: برخی از سهم‌های بزرگ در بازار سرمایه درحال نزدیک شدن به ارزش واقعی خود هستند. اما بسیاری از سهم‌های کوچک‌تر در بازار، ارزندگی پیدا کرده‌اند و من به سهم‌های کوچک‌تر در بازار سهام که دارای ارزش بنیادی هستند، خوشبین‌تر هستم.

وی در پاسخ به این موضوع که آیا اشخاص حقوقی در روزهای آینده، صف‌های فروش را جمع خواهند کرد، گفت: خرید برای اشخاص حقوقی در برخی از قیمت‌ها جذاب است و اگر قیمت‌ها به صورت مجدد رشد کنند، دیگر سهم‌ها، به خصوص سهم‌های بزرگ جذابیتی پس از رشد  نخواهند داشت.

این کارشناس بورس اضافه کرد: اگر شاهد جمع کردن صف‌های فروش در قیمت‌های فعلی هستیم، میتوان گفت به این دلیل است که حباب به صورت نسبی در قیمت‌های فعلی سهم‌ها تخلیه شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • واقعی
  ۰ ۰

  زیر یک میلیون

 • ناشناس
  ۱ ۱

  منزورشماازادمهای کم تجربه که بیشتراین سهامدارانی است که به خاطربی لایقی شمامسولین همه سرمایه های خودراازدست دادندپس شماهرچه فکرمی کنیدکه مردم هستند خودتان هستید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  الان یه پفک سازی داره روی قیمت 10 هزارتومن صف خرید تشکیل میده ، شرکت بنیادی و باارزشه اما فولاد و پالایشگاه و خودرو با زیر 1000 تومن حباب دارند؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سود های نجومی بیش ار 300 در صد در 6ماه و افزایش چندین برابری غیر واقعی شرکت ها تعدیل می شود و چیری حدود 700 تا 800 هزار واقعی است

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری