کد خبر 458051

یک امکان ویژه برای مالکان سهام عدالت

معاون امور بانکی وزارت اقتصاد در بخشنامه‌ای به مدیران عامل ۱۷ بانک درباره پذیرش سهام عدالت به عنوان وثیقه برای صدور کارت اعتباری مشتریان، اطلاع رسانی کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد در بخشنامه‌ای به مدیران عامل بانک‌های کشور، آن‌ها را مکلف کرد، در خصوص پذیرش سهام عدالت به عنوان وثیقه برای صدور کارت اعتباری مشتریان، اطلاع رسانی کنند.

در این زمینه بخوانید

چه کسانی سهام عدالت جدید می‌گیرند؟

۳۰ درصد قابل فروش سهام عدالت چند؟

دارندگان سهام عدالت در فروش سهام خود عجله نکنند

در بخشنامه صادره می‌خوانیم: پیرو تاکیدات رییس جمهور محترم، برنامه‌های دولت تدبیر و امید، مصوبه شورای عالی بورس و بخشنامه مورخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در رابطه با "اعطای تسهیلات خرد به مردم به پشتوانه توثیق سهام عدالت" و با توجه به هماهنگی‌های بعمل آمده با شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، مقتضی است اقدامات لازم در این خصوص بعمل آمده و موضوع صدور کارت اعتباری به پشتوانه سهام عدالت از طریق مقتضی به مشتریان اطلاع رسانی شود.

بنا بر این گزارش، این بخشنامه به مدیران عامل ۱۷ بانک دولتی، غیر دولتی، شرکت دولتی پست بانک و موسسات اعتباری ابلاغ شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • هادی
    ۰ ۰

    کارت اعتباری که به اینصورت داره داده میشه واقعامسخره هست تمام سهام عدالتتوبعنوان وثیقه میگیرن بعدیه کارت اعتباری میدنت که باهاش فقط بتونی پفک وچیپس بخری دیگه هیچی مثلایه لیتربنزین براموتورت پمپ بنزین بهت نمیده اینطوریشم حالادیدیم