کد خبر 457405
نمادهای بانکی خط و نشان کشیدند

صف خریدهای امروز بورس تهران (۱۳۹۹/۵/۱۴)

خالص تقاضا برای خرید سهام از رقم شش هزار و ۱۰۰میلیارد تومان عبور کرد، بیشترین سفارشات خرید برای صنعت بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به ثبت رسید و سهام سرمایه‌گذاری ملی ایران ۵۳۷میلیارد تومان تقاضای خرید داشت.

به گزارش اقتصاد آنلاین، در ساعت ۱۰:۰۵ خرید و فروش های بورس جمع صف‌های خرید به حدود هفت هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسید و ارزش کل صف‌های فروش هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به شش هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت از معاملات بورس تهران، بیشترین سفارش در صفوف خرید «ونیکی»، «وآیند» و «وملل» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام سرمایه‌گذاری ملی ایران  ۵۳۷ میلیارد تومان تقاضای خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش «ذوب»، «شگویا» و «خپارس» در نوبت انتظار است؛ گفتنی است حجم صف کاشی سعدی (کسعدی) به ۶.۶ درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع سه هزار میلیارد تومان (۳۹ درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر ۹۲۰ میلیارد تومان (۶۵ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۱۲ نماد و حجم صف‌های فروش در ۲۵ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است.

"بانک‌ها و مؤسسات اعتباری" محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای هزار و ۸۳۰ میلیارد تومانی است که شش نماد از این گروه در جمع ۲۰ سهم پرتقاضا قرار دارند؛ در جایگاه دوم گروه "سرمایه‌گذاری‌ها" قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۷۶۰ میلیارد تومان می‌شود. از سویی دیگر گروه "پیمانکاری صنعتی" با فشار فروش ۷۰ میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۳۴ درصد از ۹ هزار میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هشت هزار میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۱۲ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۱۷ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

 

صفهای خرید و فروش بورس 5.14

ارسال نظر