کد خبر 457183

خرابی هسته معاملات، سد راه حقیقی‌ها شد

حقوقی و حقیقی‌های بورس چه کردند؟ ۱۳۹۹/۵/۱۳

در جریان معاملات امروز بورس تهران، افراد حقیقی تا ظهر امروز ۱۷۰ میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند که بیشترین ورود پول حقیقی به بورس یا فرابورس مربوط به پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان بود.

به گزارش اقتصاد آنلاین، حقیقی‌ها تا ساعت ۱۲:۳۰ حدود ۱۷۰ میلیارد تومان بیشتر از اشخاص حقوقی سهام خریدند. کل ارزش معاملات خرد بیش از ۱۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بود و بدین‌ترتیب خالص خرید حقیقی‌ها به یک درصد از کل معاملات رسید.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه "محصولات شیمیایی"، "سرمایه‌گذاری‌ها" و "چندرشته‌ای صنعتی" رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های "بانک‌ها و مؤسسات اعتباری" و "فلزات اساسی" به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

در معاملات امروز بورس تهران، سه نماد «پترول»، «وبانک» و «مارون» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «فخوز»، «وتجارت» و «وملل» معطوف بود.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۸۰ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۱۱ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۹۸۵ میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۸۰۰ میلیارد تومان بود.

 

مالکیت-صنایع-5.13

تغییر مالکیت سهام 5.13

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری