کد خبر 455315

چه کسانی وام ودیعه مسکن می‌گیرنـد؟

دیروز ۶۵۹ هزار نفر از طریق پیامک برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین، ثبت نام پیامکی دریافت کمک ودیعه مسکن تا 9 مرداد ادامه دارد. در این مرحله افراد تنها از طریق پیامک اقدام به ثبت نام می کنند که در همان زمان دریافت پیامک، پالایشی انجام خواهد شد و ظرف هفته آینده پالایش ها جمع بندی شده و به متقاضیان واجد شرایط اعلام خواهد شد تا وارد سایت شده و ثبت نام خود را تکمیل کنند.

تسهیلات کمک ودیعه مسکن حتما به مستاجران پرداخت می شود، چون از نظر عقود بانکداری اسلامی این امکان وجود ندارد که وثیقه را از مستاجر دریافت کنند و وام را به موجر بدهند. در عین حال مدلی در فروش خودرو استفاده می شود که وام به مستاجر داده می شود ولی چکی در وجه موجر کشیده می شود.

 ظرف یک هفته آینده به متقاضیان پیامکی ارسال می شود تا برای تکمیل اطلاعات خود در سامانه اقدام ملی به نشانی www.tem.mrud.ir   مراجعه کنند

بعد از تدقیق اطلاعات، پالایشی بر اساس قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و آیین نامه اجرایی آن انجام می شود تا معین شود که متقاضیان ثبت نام کننده قبلا از تسهیلات یارانه مسکن استفاده نکرده‌اند،‌ از سال 84 به بعد مالک نباشند، متاهل یا سرپرست خانوار باشند. ضمن این‌که سابقه سکونت در شهر موردتقاضا را به مدت پنج سال داشته باشند. بعد از آن بر اساس شاخص هایی که اعلام شد اولویت بندی شده و به بانک ها معرفی می شوند.

اولویت های دریافت کمک ودیعه مسکن

 

کارگران و حقوق بگیران ثابت، افرادی که تازه ازدواج کرده اند، خانوارهای پنج نفره و بیشتر اولویت ما در گروه دریافت کمک ودیعه مسکن هستند. همچنین افرادی که تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) و سازمان بهزیستی هستند از دیگر گروه های اولویت دار برای دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن به شمار می روند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری