کد خبر 453978

وعده ۵۵۵میلیاردی وزیر برای فرهنگیان بازنشسته

وزیر آموزش‌ و پرورش از واریز ۵۵۵ میلیارد ریال از مطالبات اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان از سهم دولت به‌ حساب فرهنگیان بازنشسته خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، وزیر آموزش و پرورش با یادآوری پیگیری‌های جدی مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان در خصوص دریافت سهم دولت، گفت: بیش از چهار هزار میلیارد ریال از مطالبات اعضای این صندوق با عنوان ایفای تعهدات دولت در حمایت از فرهنگیان عضو احیا شد.

وی افزود: ۵۵۵ میلیارد ریال از این مبلغ به‌حساب حدود ۱۲۰ هزار نفر از اعضایی که در بازه زمانی فروردین ۱۳۹۶ تا پایان شهریور ۱۳۹۷ بازنشسته شدند، واریز شد.

وزیر آموزش‌ و پرورش پیگیری مطالبات سهم دولت را یکی از اولویت‌های وزارت آموزش‌وپرورش اعلام و تصریح کرد: مطالبات سهم دولت فرهنگیانی که همچنان عضو این صندوق هستند به‌حساب آنها واریز شد که در زمان بازنشستگی دریافت می‌کنند.

حاجی میرزایی به روند احیای این مبلغ اشاره کرد و گفت: در شرایطی که کشور و به‌ویژه دولت با محدودیت‌های مالی فراوانی مواجه است، این مبلغ با استفاده از سازوکارهای ظرفیت قانون بودجه سال ۱۳۹۸ و از طریق تهاتر با بانک‌ها ایران انجام ‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم ضمن تحصیل باقیمانده سهم دولت تا پایان برنامه ششم توسعه، این حکم قانونی را در برنامه هفتم توسعه نیز منظور کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر