کد خبر 452874

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

کدام نمادهای بورس امروز صف خرید بود؟ (۱۳۹۹/۴/۲۵)

خالص تقاضا برای خرید سهام از رقم هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان عبور کرد.

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ در ساعت ۱۰:۱۵ جمع صف‌های خرید بورس تهران به حدود پنج هزار و ۵۸۰ میلیارد تومان رسید در حالی که ارزش صف‌های فروش چهار هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان بوده است؛ بدین ترتیب کفه ترازو با هزار و ۳۶۳ میلیارد تومان به نفع صف‌های خرید سنگینی می‌کند.

تا این ساعت از معاملات بازار سرمایه بیشترین سفارش در صفوف خرید «شتران»، «وآیند» و «شگویا» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام پالایش نفت تهران ۹۳۵ میلیارد تومان تقاضای خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش «آریان»، «ونوین» و «خبهمن» در نوبت انتظار است.

گفتنی است حجم صف بانک آینده (وآیند) به دو درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد و نسبت صف به ارزش بازار بانک اقتصاد نوین (ونوین) ۱.۵ درصد می‌شود.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع سه هزار میلیارد تومان (۵۴ درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر دو هزار میلیارد تومان (۴۷ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۸۷ نماد و حجم صف‌های فروش در ۷۲ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است.

علاقه‌مندان به گروه‌های "فرآورده‌های نفتی" و "بانک‌ها و مؤسسات اعتباری" بیشترین سفارشات خرید را به ترتیب با برآیند هزار و ۱۶۰ میلیارد تومان و ۷۶۵ میلیارد تومان در سیستم ثبت کرده‌اند و از سویی دیگر گروه "سرمایه‌گذاری‌ها" با فشار فروش ۳۰۰ میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۳۷ درصد از ۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش بورس قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هفت هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۲۷ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای خرید و فروش بورس 4.25

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری