کد خبر 450532

سهام‌داران عدالت روش مستقیم بخوانند!

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت گفت: سهامداران عدالت که روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند، از امروز می‌توانند سهام خود را معامله کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، حسین فهیمی، در پاسخ به این پرسش کسانی که روش مدیریت مستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند، از چه زمانی این سهام عدالت در پرتفوی آنها قرار می‌گیرد و سهام آنها قابل خرید و فروش خواهد شد، گفت: برای آنهایی که سهام عدالت به آنها تخصیص داده نشده بود، از روز شنبه 14 تیر ماه این سهام به آنها تخصیص داده خواهد شد و کسانی که روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند اولاً دارایی خود را در پرتفوی سهام ببینند، ثانیاً‌ می‌توانند سهام خود را اضافه کنند‌، بفروشند، تبدیل کنند و یا نگه دارند و این اختیار با آنها خواهد بود.

آزادسازی سهام عدالت

فهیمی همچنین در مورد آخرین آمار سهامداران عدالت در روش مستقیم، گفت: طبق آخرین آمار کسانی که روش مدیریت مستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند، بر اساس اطلاعات سازمان خصوصی‌سازی، بعد از پایان 29 خرداد 99 تعداد 18 میلیون و 900 هزار نفر بوده‌اند که روش مستقیم سهامداری را انتخاب کرده‌اند.

سخنگوی ستاد راهبری سهام عدالت همچنین در مورد کسانی که روش مدیریت غیرمستقیم سهامداری عدالت را برگزیدند،‌گفت: شورای عالی بورس و کمیته تخصصی این شورا مشغول تدوین چارچوب‌ها و قواعد و مقرراتی است که بر اساس آن اجرای موفق، مؤثر، حرفه‌ای و کارآمد روش سهامداری غیرمستقیم را تسهیل کند.

وی گفت: بعد از این که مقررات، چارچوب‌ها و قواعد سهامداری عدالت در روش غیرمستقیم به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی ابلاغ شود و پس از اینکه دارایی شرکت‌های سرمایه‌گذاری به آنها اختصاص پیدا کند، یعنی سبد سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر متعلق به آنها در دارایی‌شان مستقر شود، شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به تدریج در بورس اوراق بهادار پذیرفته می‌شوند و امکان معامله سهام این شرکت‌ها در بورس فراهم می‌شود.

سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت این را هم گفت:‌البته برآورد ما این است که کسانی که در روش غیرمستقیم سهام عدالت باقی مانده‌اند، نوعاً کسانی هستند که تمایلی به فروش سهام خود ندارند و قصد ادامه سهامداری را دارند.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه تأکید کرد:‌ تمام ارکان بازار سرمایه و عالی‌ترین رکن بازار که شورای عالی بورس است دنبال تدوین راهکارها و چارچوب‌هایی برای اجرای منویات و ابلاغیه مقام معظم رهبری هستند تا شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به نحو مؤثر و مطلوب بتوانند دارایی افراد و سهامداران خود را که به صورت مدیریت غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند مدیریت کنند و عایدی خوبی هم نصیب مشمولان بنمایند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۳ ۱

  خدا لعنت کنه کسانی را که ویرایش نگزاشتن

 • تقی
  ۱ ۱

  تکلیف سهام حق تقدم قید شده در گزارش دارایی سهام چگونه است

 • ناشناس
  ۶ ۰

  چراپول سهام عدالت واریزنمیکنن

 • محمدحسین
  ۲ ۰

  ارزش سهام

 • حمیدرضا بذلی
  ۴ ۰

  چرا همیشه دوست دارید چرندیات بگید

 • عبدالجلیل محامیدی
  ۰ ۰

  من روش مستقیم انتخاب کردم وقصدفروش ندارم وتا سامانه سجام پیش رفتم چون هردو روش مستقیم وغیرمستقیم برای من نامفهوم است چکار کنم

  • محسن
   ۰ ۰

   ب سایت سهام عدالت برید اونجا لینک دیدن ارزش سهام هر شخص فقط کسایی ک مستقیم انتخاب کردن هست

 • عبدالجلیل محامیدی
  ۰ ۰

  من روش مستقیم انتخاب کردم وقصد فروش ندارم ارزش سهام من چقدراست با تشکر

 • ناشناس
  ۳ ۱

  بگین اونی ک اطلاعاتش تایید شده و صحیح چرا براش پول واریز نمیشه

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری