کد خبر 443063

ثبت‌نام ۵میلیون نفر درفروش فوق‌العاده دو خودروساز بزرگ کشور

یک منبع آگاه در یکی ازخودروسازی‌ها از ثبت نام بیش از ۵میلیون نفر در طرح فروش فوق العاده دو خودروسازی بزرگ خبر داد.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، از ثبت نام بیش از ۵ میلیون نفر در فروش فوق‌العاده دو خودروساز بزرگ کشور خبر داد و اظهار کرد: متقاضیان بعد از انجام فرآیند قرعه کشی ۴۸ ساعت زمان خواهند داشت. بعد از قرعه کشی تاریخ تحویل خودرو هم به آن‌ها اعلام شده و در صورتی که تمایل به دریافت خودرو نداشته باشند می‌توانند از ثبت نام خودداری کنند.

وی با تاکید بر این که اگر فردی در قرعه کشی برنده شده و وجه مورد نیاز را تامین نکند تا دو سال از شرکت در فرآیند ثبت نام محروم می‌شود، گفت: خودروساز‌ها با همین شرایط هم فروش فوق‌العاده و سیستم قیمت گذاری را به ضرر خود می‌دانند بنا بر این تغییر فرآیند پرداخت به نحوی که پول در دست خودروساز‌ها نماند چندان امکان‌پذیر نیست.
این منبع آگاه ادامه داد: پلاک‌های زرد یعنی خودرو‌های کامیون، تاکسی و خودرو‌های عمومی جزو پلاک‌های جاری محسوب نشده و دارندگان این خودرو‌ها می‌توانند وارد فرآیند ثبت‌نام شوند. بنا بر اعلام وزارت صمت تا چند روز آینده پیش فروش دوم هم برای ۷۵ هزار خودرو آغاز خواهد شد که تحویل آن به نیمه دوم سال ۹۹ موکول می‌شود. از خرداد امسال تا ایام دهه فجر فروش فوق‌العاده ۲۵ هزارتایی یا پیش فروش ۷۵ هزارتایی خواهیم داشت که یک ماه در میان برگزار می‌شود. در مجموع ۴ فروش ویژه و ۴ پیش فروش پیش رو خواهیم داشت.
او بیان کرد: تا به امروز بیش از ۵ میلیون نفر برای شرکت در قرعه کشی ثبت نام کرده اند که حدود نیمی از آن‌ها یعنی ۲.۵ میلیون نفر متقاضی خرید پارس tu۵ بوده‌اند. به عبارتی در شرایط فعلی به ازای هر ۲۰۰ نفر یک خودرو در فرآیند قرعه کشی وجود دارد.
او درباره آینده بازار کشور تشریح کرد: با توجه به ۴۰۰ هزار خودروی اعلام شده برای پیش فروش و فروش فوق‌العاده و ۷۵۰ هزار تعهدی که دو خودروساز بزرگ کشور دارند حتی اگر مجموع تولیدات دو خودروساز دیگر کشور به ۱۰۰ هزار واحد برسد شاهد تحقق وعده تولید یک میلیون و ۲۵۰ هزار دستگاه دور از انتظار نیست. از طرفی با حذف دو خودرو ارزان قیمت پراید و ۴۰۵ متوسط قیمت خودرو افزایش پیدا کرده و میزان تقاضا تا حدودی کاهش پیدا می‌کند که در صورت تحقق، تا حدود یک سال دیگه به آرام شدن بازار منجر می‌شود.
این منبع آگاه با اشاره به احتمال افزایش تنوع در مراحل بعدی فروش گفت: مردم همین حالا می‌توانند با مراجعه نمایشگاه‌های مورد تایید این صنف، خودرو‌ها را مطابق با دستور سازمان حمایت از مصرف کنندگان و با قیمت ۱۰ درصد بیشتر از قیمت کارخانه خریداری کنند، اما این موضوع نیاز به همکاری مردم و اعلام شکایت به دستگاه‌های نظارتی دارد.

ارسال نظر

 • مهدی
  ۶ ۰

  نا امید نبستم .امیدوار هم نیستم قیمت را بردن بالا تا به تعهدات قبلی عمل کنند ماشینی برای قرعه کشی نخواهد ماند

 • مدرن
  ۱۳ ۱

  ی وقتی بود دوست داشتیم تو قرعه کشی باشیم تا ماشین ببریم الان باید تو قرعه کشی باشیم تا ماشین بخریم الا برکت الله

 • داود
  ۳ ۲

  اینا همونایین که تو ایام قرنطینه میگفتن از کجا بیاریم بخوریم و وام 1 میلیونی کرکنارو گرفتن و نداریم بخوریم و تو مدت قرنطینه از کجا بیاریم و بیکاریم و مستاجریم و .......پس چی شد الان که ثبت نام خودرو میکنن از کجا پول اوردین که حد اقل 40 میلیون نقد میخواد واسه خرید خودرو ....تازه الان 5 میلیون نفر..هر روز که بگذره تعداد متقاضی بیشتر از رشد شیوع بیماران کرونایی در سطح دنیاس..؟؟؟؟؟؟!!!!!!!چجوریاس پس؟؟؟؟!!!!!

 • ناشناس
  ۱ ۲

  همون ده درصد بالای نمایندگی هم خوبه به شرطی که باشه. واقعا محل رسیدگی به شکایات مردمی وجود داشته باشد و رسیدگی بشه خیلی خوبه.

 • ناشناس
  ۲ ۲

  کار خودروسازها ارائه آمار دروغ به جامعه است. آمار تولید دروغ است. تحویل به مشتری دورغ است. ثبت هم 5 میلیون دروغ شاخ دار است. آمار واقعی تا دو روز پیش 600 هزار بوده و در نهایت بشود یک میلیون.

 • آرش
  ۱ ۰

  باسلام
  لطفاً به گوش مسئولان فروش خودرو برسونید که برای اجرای عدالت بیشتر وکوتاه نمودن دست دلالان ، علاوه بر شرایط موجود واجرای شرط پیش پرداخت ، شرط نداشتن خودرو وپلاک جاری(چه زرد چه سفید و..) طی یکسال گذشته هم اعمال شود وهمچنین سرپرست خانواده فقط حق ثبت نام داشته باشد..باسپاس

 • Ali
  ۰ ۰

  چطوربعداز48ساعت کل پول روواریزکنیم بایدنصفش روبگیرن مابقی روزمان تحویل.. طی 48ساعت چطورپول کامل خودرو وجورکنیم.بالاخره آدم بایدچیزایی روکه داره وقت کنه بفروشه یانه؟؟

 • حسن
  ۰ ۰

  خیالتون راحت باشه عین این 5 ملیون همه برندن اینقدر ماشین دارن که به هر نفر 5 تا میرسه اینا فقط منتظر قیمت گذاری بودن

 • Rbk
  ۱ ۰

  الکی میگن ۵ میلیون تا یه وقت اون بدبختایی که اسم نوشتن، اسمشون درنیاد بگن شانسمون تو ۵ میلیون نفر کم بوده..

 • ناشناس
  ۱ ۰

  باسلام دائم مردم می‌گویند چقدر گران شده خودرو باز گرانترمیشودوثبت نام مجدد آغاز با همین افراد هجوم آورده ومتقاض خودرومیشوند وخودروسازها می‌بینند از این ملت حریس تر کجا پیدا کنند با هردوره جدید قیمت جدید ازاین ظلم فاحشتر دیده اید که یک قوم به خود روا داشته باشد.

 • ابو حامد
  ۰ ۰

  چقدر بدبختیم ریشه بدبختیهای ما کجاست ?