کد خبر 442910

پیش‌بینی قیمت‌ طلا و سکه تا پایان هفته

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، گفت: قیمت طلا و سکه اواخر هفته پیش در پى کاهش نرخ ارز و اونس در مدار نزولی قرار گرفته بود، اما در جریان معاملات دیروز با افزایش قیمت این دو پارامتر موثر شاهد رشد قیمت طلا و سکه بودیم به طوریکه طلا حدود ۳۸ و سکه ۱۰۰هزار تومان گران‌تر شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، ابراهیم محمدولی، افزایش نرخ ارز و اونس جهانی را عامل تغییر جهت قیمت طلا از مدار نزولی به صعودی اعلام کرد و افزود: با توجه به نوسان بالای قیمت، همچنان تقاضای چندانی برای خرید طلا و سکه وجود ندارد چراکه در این شرایط قدرت تصمیم‌گیری مردم پایین می‌آید و افرادی که قصد فروش دارند منتظر افزایش قیمت و خریداران در انتظار کاهش قیمت هستند.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد ثبات در بازار بیان کرد: درصورت ادامه نوسانات قیمت، رکود بازار طلا ادامه خواهد داشت که این نه به نفع واحد‌های صنفی و نه مردم است؛ لذا از بانک مرکزی انتظار داریم که همچون گذشته به فکر ایجاد ثبات در بازار ارز و طلا باشد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره چشم‌انداز قیمت‌ها تا پایان هفته اظهار کرد: حتی اگر ارزش اونس افزایش یابد، در صورت ثبات نرخ ارز قیمت سکه و طلا نیز تغییر چندانی نخواهد داشت اما باتوجه به تاثیر مستقیم قیمت دلار بر طلا، درصورت رشد نرخ ارز شاهد افزایش مجدد قیمت‌ها در بازار طلا خواهیم بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر