خطیب جمعه اصفهان:

تجارت خارجی ایران نیازی به دلار ندارد / مسئولان دلار را از اقتصاد خارج کنند

امام جمعه موقت اصفهان گفت: خارج کردن واسطه‌های دلالی و برخورد جدی با اخلال‌گران بازار ارز و نظام اقتصادی از وظایف دولت و حکومت است و باید اقتصاد ایران از دلارزدگی خارج شود.

تجارت خارجی ایران نیازی به دلار ندارد / مسئولان دلار را از اقتصاد خارج کنند

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان اظهار داشت: از اعمال شب نیمه شعبان غافل نشوید که یاران وپیروان امام زمان (عج) در زمان غیبت با داشتن روح زنده، انقلاب باطنی و روحی، رفع غفلت‌ها، آرامش و تلاش برای تبدیل شدن به یکی از یاران امام به قله کمال می‌رسند.

وی افزود: تلاش وتمرکز بر پیشرفت علمی و اقتدار کشور است و حضور مردم در صحنه‌های مختلف نشان از پیابندی مردم بر آرمان‌هایانقلاب است نه اینکه مسؤولان گمان کنند که مردم سختی و شکایت ندارند.

امام جمعه موقت اصفهان خاطر نشان کرد: گرانی‌ها برای معیشت افراد ضعیف و متوسط سخت است و مسؤولان در این راستا برای مشکل مردم قدم بردارند تا اقتصاد ایران از دلارزدگی خارج شود.

وی با بیان اینکه خارج کردن واسطه‌های دلالی و برخورد جدی با اخلال‌گران بازار ارز و نظام اقتصادی از وظایف دولت و حکومت است، گفت: تجارت خارجی ایران نیازی به دلار ندارد و می‌توان تهاتر کرد و یا پول همان کشور همسایه را برای تجارت دریافت کرد.

مهدوی ادامه داد: بانک مرکزی فقط برای ۴۰ کالا به تجارت جهانی نیاز دارد اما در سایر مبادلات می‌توان دلار را حذف کرد.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی به دنبال تثبیت استثمار و سرقت اموال مردم را دارد، گفت: آنها باید بداند ملت ایران راه مقاومت را انتخاب کرده و با عزم و اراده جدی به دنبال زمینه‌سازی ظهور است و به هیچ نحوی تسلط استکبار جهانی و کدخدایی آن را نمی‌پذیرند.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به روز میلاد علی اکبر (س) و روز جوان، به جوانان توصیه کرد: با تاسی و پیروی از علی اکبر (س) سعی کنند در مقابل امام زمان آبرومند بوده و ایمان خود را قوی کنند، اخلاق خوب داشته باشند و عمل صالح انجام دهند. اکنون ایمان افراد متوسط است که برای مسیر زندگی متعارف کافی است.

منبع: مهر
ارسال نظر
ارسال نظر
 • محمد
  ۰

  درود بر شما.. امیدوارم به نظر شما عمل کنند

 • بی بی جون
  ۰

  به حق چیزهای نشنیده . این هم مثل انگلیسی خواندن در وین توسط وزیر خارجه کشور به اصطلاح قدرت چندم جهان است

 • ناشناس
  ۰

  تو بشو ریس بانک مرکزی امریکا چه سوادی داری همتون مشکلات اقتصاد مثل اب خوردن حل میکنید

 • ناشناس
  ۰

  وای حاج آقا کاش شما میشدی وزیر اقتصاد

 • ناشناس
  ۰

  امثال ایشون بدون هیچ تخصصی تصمیم گیری میکنن که کشور اینطور فلج شده

 • کسری
  ۰

  حاجی با این سواد و دانایی حواست رو بده ندوزدنت.باید گریست بر حالمان با این چرندیات

 • ناشناس
  ۰

  مردم به شما و اراجیفتون هم احتیاج ندارن خودتون رو هم همراه دلار حذف کنید از این کشور

 • ناشناس
  ۰

  امام جمعه اصفهان باید رئیس بانک مرکزی یا وزیر اقتصاد باشه یا اگر قبول نمی کنند در دانشگاه درس اقتصاد بدهندتا کشور از این بلا تکلیفی رهانیده شود

 • اتوسا
  ۰

  اگه قدرت این کار را داشتند تا الان این کار را انجام میدادن نیازی به اجازه شما نبود