تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۱
عضو کمیسیون تلفیق؛

مصوبه را نخوانده رای گیری کردند، نتیجه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی شد

نماینده تهران در مجلس در پاسخ به این سوال که چرا مجلس در مدت کوتاهی حذف ارز ترجیحی را تصویب کرد، اظهار کرد: «به باور من دلیلش این بود که مدیریت جلسه می‌خواست این اتفاق بیافتد و عملا جلسه صحن علنی به سمتی رفت که این اتفاق رخ دهد. باید مصوبه کمیسیون تلفیق که به صورت تخصصی به آن پرداخته و مصوب کرده بود، ملاک قرار می‌گرفت.»

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، غلامحسین رضوانی در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه چرا باوجود اینکه پیشتر کمیسیون تلفیق و نمایندگان با حذف ارز ترجیحی مخالفت کرده بودند، اما مجلس با حذف این ارز موافقت کرد، گفت: «در کمیسیون تلفیق تصویب شده بود که دولت مکلف باشد به میزان ۹ میلیارد دلار ارز ترجیحی همچنان تخصیص داده شود، ولی در صحن با این مصوبه کمیسیون تلفیق برخورد درستی نشد. چراکه مصوبه را مطابق واقع ننوشتند و اصلا نخوانده، پیشاپیش درباره این موضوع رای‌گیری کردند که معنا و مفهومش عملا حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی شد و مجلس در طی چند دقیقه این موضوع را تصویب کرد.»

این نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که چرا مجلس در مدت کوتاهی حذف ارز ترجیحی را تصویب کرد، گفت: «به باور من دلیلش این بود که مدیریت جلسه می‌خواست این اتفاق بیافتد و عملا جلسه صحن علنی به سمتی رفت که این اتفاق رخ دهد. در شرایط فعلی بنده مخالف حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بوده و هستم. باید مصوبه کمیسیون تلفیق که به صورت تخصصی به آن پرداخته و مصوب کرده بود، ملاک قرار می‌گرفت.»

منبع: انتخاب
این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

  • حسین
    ۰ ۰

    نماینده های مجلس واقعا پدیده هستند ... !!

دیگر رسانه‌ها