کد خبر 576511

استخدام ۷ هزار نیروی جدید در آموزش‌ و پرورش

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: باید کسری نیروی انسانی در کشور به طور کامل در وزارت آموزش و پرورش از بین برود که در همین راستا اقداماتی را انجام داده ایم که وزیر بعدی از مهر ماه سال آینده با ۷ هزار نیروی جدید مواجه خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اظهار کرد: کمبود نیروی انسانی همواره یکی از بزرگ ترین مشکلات وزارت آموزش و پرورش بوده به طوری که تمام وزرای سابق با آن مواجه بوده اند.

وی افزود: همچنین هر ساله در آموزش و پرورش با بازنشستگی نیروهای فعال مواجه هستیم که این موضوع از طرف دیگر به کمبود نیروی انسانی فشار وارد می کند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به دیگر مشکلات وزارتخانه متبوع خود بیان کرد: تراکم دانش آموز نسبت به معلم، فضای کافی برای آموزش و منابع مالی از دیگر مباحث وزارت آموزش و پرورش به شمار می‌رود اما تامین نیروی انسانی جزو مهم ترین اولویت های وزارتخانه است.

کاظمی تصریح کرد: در حال حاضر مهم ترین برنامه اجرایی وزارت خانه این است که تا مهر ماه سال آینده ۷ هزار نیروی انسانی جدید را خارج از روال عادی به سیستم آموزش و پرورش کشور تزریق کند.

ارسال نظر